Zadajte hľadaný výraz

Z domova

Vysoká rentabilita morenia obilnín

Vysoká rentabilita morenia obilnín
insert_photo4 x Agrobiosfer

Ekonomicky nenáročnou a vysoko rentabilnou aplikáciou je prídavok prípravkov na báze morských rias k moridlu. Tento novodobý trend predstavuje novú možnosť ako zvýšiť úrody za každých podmienok v celom systéme pestovania obilnín a ostatných kultúrnych plodín.

Náskok oproti ostatným
Využívanie nových technológií už od sejby až po zber jednoznačne zvyšuje kvality i kvantitu vypestovaných produktov. Rýchly a rovnomerný štart po sejbe je pre rastliny veľmi dôležitý a posunutím ich vývoja dopredu dáva náskok oproti ostatným. Toto je veľmi dôležitý moment, ktorý pozitívne ovplyvňuje potencionálnu výšku úrody s vysokým koeficientom efektivity.

Výhody morských rias pri morení obilnín
Giberelíny sú fytohormóny, ktoré majú za následok klíčenie semien a sú prirodzene obsiahnuté v prípravkoch na báze morských rias ako Alga 600 a Alga 300++P. Tieto prípravky obsahujú aj prírodné auxíny, ktoré podporujú rast a vetvenie koreňov. Použitie biostimulátorov na báze morských rias má nasledovné výhody:
–    Zvýšenie energie klíčivosti
–    Rýchlejšie a rovnomernejšie vzchádzanie
–    Podpora rastu koreňov a jemného koreňového vlásnenia
–    Podpora tvorby odnoží
–    Pôsobia ako hnojivo (makro a mikro živiny)
–    Silný protistresový účinok (sucho, chlad, zamokrenie, zasolenie)

Prémiový balíček do morenia obilnín
Pre tých, ktorí idú cestou intenzity je pripravený prémiový balíčekAlga 300++P v dávke 2 l/t plus SoftGuard v dávke 1 l/t. Fosfor obsiahnutý v prípravku Alga 300++P má priaznivý vplyv na vývoj a tvorbu koreňov, ktorý je podporený kombináciou s prírodnými fytohormónmi. SoftGuard so svojou účinnou látkou chitosan oligosacharid má preventívne účinky proti hubovým, vírusovým a bakteriálnym chorobám.


Účinky morských rias pri morení
V ponuke taktiež zostáva možnosť prídavku k moridlu prípravok na báze morských rias so silným stimulačným a protistresovým účinkom Alga 600 v dávke 0,8 kg/t osiva. Z výsledkov sa úroda pri použití prípravkov na báze morských rias k moridlu navýšila až o viac ako 22% v porovnaní s neošetrenou kontrolou.

Vysoká rentabilita morenia obilnín
Po ekonomickej stránke, na základe spomínaného výsledku z pokusu, malo morenie osiva obilnín s Alga 600veľmi vysokú rentabilitu, čo prezentuje koeficient ekonomickej efektívnosti (KEE) až 30. To v praxi znamená, žekaždé 1 € vložené do morenia sa vrátilo 30 násobne. Preto sa morenie osiva prídavkom biostimulátorov na báze morských rias stáva najrentabilnejšou a najziskovejšou aplikáciou v technológii pestovania kultúrnych plodín.

Autor článku: Ing. Pavol Krempa, PhD., obchodný manažér Agrobiosfer, s.r.o.
Zdroj obrázku: 4 x Agrobiosfer

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments