Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2019 Jar LEFT
Branding VUB 2019 Jar RIGHT
Branding VUB 2019 Jar TOP
Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Rastlinná výroba Zo sveta

V Rakúsku bude úroda obilnín nižšia o 6-percent

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 261
UniCredit Bank 2018

Sucho na severe a priveľa dažďa na juhu znížilo tento rok očakávanú úrodu obilnín v Rakúsku. Farmári odhadujú, že ich zoberú z polí v porovnaní s päťročným priemerom asi o 6 % menej.

Experti rakúskej poľnohospodárskej komory predpokladajú, že úroda obilnín dosiahne 2,9 milióna ton. Vlani však bol zlý obilninársky rok, a tak tohtoročný výsledok bude o 5 % lepší.

Tento rok je zvláštny tým, že sa žatva začala veľmi skoro a v suchom a horúcom počasí by sa mala skončiť už na budúci týždeň. V okolí Viedne sa žatevné práce skončia už o dva dni. V predchádzajúcich rokoch sa zvyčajne začínalo zberať obilie koncom prvej polovice júla. Obilniny tento rok rástli oveľa rýchlejšie než normálne. Vyvíjali sa priemerne rýchlejšie o 12 dní, v rakúsko- maďarskom pohraničí ich náskok dosiahol 18 dní.

Apríl bol v Rakúsku najteplejší od roku 1800. V Štajersku napršalo tento rok od začiatku januára do polovice júna dvojnásobne viac, než je dlhodobý priemer zrážok.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1251 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom.