Zadajte hľadaný výraz

  • Inzercia
Komerčné informácie Z domova

Systém, ktorý zabezpečí rovnomerné kyprenie

Systém, ktorý zabezpečí rovnomerné kyprenie

Požiadavky na spracovanie strniska sa oproti minulosti výrazne zmenili. Pokiaľ vtedy bol prvotnou motiváciou boj proti burinám, dnes sa dostáva do popredia kyprenie pôdy zabraňujúce úniku pôdnej vlahy, ale aj schopnosť zvládnuť veľké množstvo slamy na poli.

“Dnes kombajny so širokými žacími lištami spracujú obrovské množstvo slamy, ktoré ale drtiče nedokážu optimálne rozdrobiť a rozdeliť. Predovšetkým k výsevu následnej plodiny do mulča je rozhodujúce túto organickú hmotu intenzívne zapracovať. Súčasne je taktiež nutné prerušiť kapiláry, aby sme zabránili stratám pôdnej vlhkosti,” povedal Róbert Pecko, zástupca značky LEMKEN na Slovensku.

Práve dobre známy radličkový kyprič KARAT 9 KA a KUA bol preto obohatený o systém ContourTrack. Ten zabezpečuje automatické kopírovanie terénu a napomáha ideálnemu spracovaniu pôdy.

“Vo zvlnenom teréne udržuje stálu pracovnú hĺbku stroja. Je to geniálne jednoduché. Oporné kolesá vpredu snímajú pomocou tlakových čidiel tlak, ktorým na ne pôsobia terénne nerovnosti a podľa toho sa v strednej časti stroja rozťahuje alebo sťahuje hydraulicky valec, čím nastáva kopírovanie terénu. Efektom je rovnomerne hlboko spracovaná pôda na celom poli i nižšia spotreba pohonných hmôt,” informuje Róbert Pecko. 

VIDEO, ktoré znázorňuje funkciu systému ContourTrack:

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: LEMKEN

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1546 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.