Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2019 Jesen LEFT
Branding VUB 2019 Jesen RIGHT
Branding VUB 2019 Jesen TOP
Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Článok dňa Rastlinná výroba Z domova

Spojili sa, aby ponúkli zeleninu z našich polí

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 635
mrkva
UniCredit Bank 2018

Zeleninárska, družstvo výrobcov, plánuje v tomto roku rozšírenie svojej činnosti.

„V roku 2019 spustíme novú linku na pozberové spracovanie mrkvy. Plánujeme tak urobiť v čase zberu mrkvy, teda na jeseň,“ uviedol Ivan Kušnier zo spoločnosti.

Organizácia výrobcov má nateraz 7 členov. Venuje sa najmä pestovaniu a odbytovaniu šiestich druhov zeleniny – zemiakov, kapusty, cibule, cesnaku, petržlenu a mrkvy.

„Mrkvu sme samozrejme mali v ponuke aj doposiaľ, ale nespracovávala sa. Išlo iba o priamy predaj mrkvy. Nateraz spracovávame len zemiaky, cibuľu a cesnak, všetko ostatné ide na priamy predaj,“ dodal Kušnier.

Spoločnosť Zeleninárska funguje už niekoľko rokov. Podnetom na jej vznik bolo ešte v roku 2004 hľadanie spoločnej cesty pri predaji výrobkov slovenských pestovateľov.

„Jednou z podmienok dodávania produktov do reťazcov je dodávka počas celého roka, čo samotný roľník nedokáže. Takže keď zastreší viacerých pestovateľov združenie, je to určite lepšie, pretože dokážu ponúknuť domácim zákazníkom slovenskú produkciu takmer, alebo úplne počas celého roka,“ vysvetlil Ivan Kušnier.

Družstvo pestovateľov Zeleninárska sa v súčasnosti neorientuje už len na slovenský trh. Svoju produkciu už ponúka aj na nových trhoch – v susednej Českej republike alebo v Maďarsku.

Autor článku: Ivana Kaliská
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1390 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.