Zadajte hľadaný výraz

  • Inzercia
Komerčné informácie Z domova

Slovenský úspech chcú pretaviť v Českej republike

Slovenský úspech chcú pretaviť v Českej republike

Na Slovensku je UniCredit bank počas svojej viac než dvadsaťročnej histórie úzko spätá s agropotravinárskym odvetvím. Banka podporuje odvetvie poľnohospodárstva, čo dokazuje jej dlhodobý prístup i odhodlanie spolupracovať s podnikmi v celom odvetví agrobiznisu.

„V agrosektore sme jednotka, čo do objemu úverov, tak aj do počtu klientov. Našim cieľom je si tento podiel udržať a robiť už v odvetví len dobré transakcie. Samozrejme možnosť na rast vidíme najmä na českom trhu,“ hovorí pre poľnoinfo.sk Miroslav Štrokendl, člen predstavenstva a šéf zahraničnej pobočky UniCredit Bank v SR.

Od 1. decembra sa česká a slovenská UniCredit Bank zlúčili do banky s centrálou v Prahe. Ako informovala ešte na začiatku januára agentúra TASR, po fúzií vzrástla bilančná suma banky na viac ako 15 miliárd eur.

„Vytvárame novú, silnejšiu banku, ktorá bude operovať na oboch trhoch, poskytovať vyšší štandard služieb prostredníctvom pobočkovej siete na Slovensku aj v Českej republike s dôrazom na efektívne riadenie nielen finančnej rozvahy, ale aj likvidity a nákladov,“ vysvetlil ciele zlúčenia šéf českej UniCredit Jiří Kunert.

Vznik novej banky poskytujúcej svoje služby na území SR i ČR prináša svoje pozitíva aj v oblasti agrobiznisu.

„Skúsenosti získané z dlhoročného pôsobenia v agrobiznise v SR sú už druhý rok prenášané na územie ČR. Postupne bolo zavedené financovanie priamych platieb, obstarania investičných projektov, nákupu poľnohospodárskej pôdy,“ hovorí  Miroslav Štrokendl.

Úspech UniCredit na poli bankového biznisu vidí Miroslav Štrokendl na jednej strane v tradícií banky s poskytovaním úverov pre roľníkov, ale aj v neustálej komunikácii s klientmi o ich potrebách.

„Podľa potrieb  poľnohospodárskych podnikov financujeme nákup poľnohospodárskej pôdy. Sme pripravení na financovanie nákupov podnikov pokiaľ má racionálne jadro a je etické,“ dodáva Štrokendl.

Celkový počet poľnohospodárskych klientov UniCredit Bank na Slovensku dosahuje 2700 a objem úverov presahuje 240 miliónov eur.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk podľa ČTK, novinky.cz a wikipedia.cz
Zdroj obrázku: Miroslav Štrokendl (vpravo), odovzdáva ocenenie súťaže TOP AGRO, ktorú banka podporuje.

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1551 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments