Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2019 Jesen LEFT
Branding VUB 2019 Jesen RIGHT
Branding VUB 2019 Jesen TOP
Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Európska únia Zo sveta

Rakúska kandidátka do EP žiada povinné označovanie spracovaných potravín

chat_bubbleKomentáre: 1 visibilityZobrazenia: 163
UniCredit Bank 2018
Agrall 2019-09-08 Deň poľa Sokolce

Hlavná kandidátka rakúskych ľudovcov za Roľnícky zväz Simona Schmiedtbauerová vo voľbách do Európskeho parlamentu (EP) pokladá za hlavnú tému povinné celoeurópske označovanie pôvodu spracovaných potravín. Spotrebitelia by tak mali dostávať viac informácií a mohli by sa rozhodnúť, či si chcú daný tovar kúpiť. Schmiedtbauerová to uviedla v pondelok vo Viedni.

Šéf ľudoveckého Roľníckeho zväzu Georg Strasser na spoločnej tlačovej konferencii upozornil na dovoz hydiny z Ukrajiny, kde sa nedodržujú štandardy EÚ na jej chov. Žiadal zastavenie tohto dovozu. Úvermi z krajín EÚ sa roky dováža kuracina ukrajinského oligarchu Jurija Kosjuka do spoločenstva. Pri porcovaní zvierat zostáva kosť na prsiach. V závodoch MHP na Slovensku a v Holandsku sa kosť odstraňuje. Potom sa prsia predávajú akoby boli pôvodom z EÚ.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1369 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

1 komentár

  1. jm
    8. apríla 2019

    Tí Rakúšania to trochu preháňajú . Však nedávno pán Prof. MVDr. Jozef Bíreš, DrSc. tvrdil že je táto kuracina v poriadku.

    Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.