Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2019 Jesen LEFT
Branding VUB 2019 Jesen RIGHT
Branding VUB 2019 Jesen TOP
Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
MPRV SR Z domova

Príspevok na podporu energetickej efektívnosti

chat_bubbleKomentáre: 2 visibilityZobrazenia: 441
UniCredit Bank 2018

Poľnohospodári podporujúci zníženie záťaže na životné prostredie si môžu na Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA) podať žiadosť o finančný príspevok. Informovalo o tom Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR s tým, že celková výška výzvy zameranej na využívanie obnoviteľných zdrojov energie (OZE) je 9,9 milióna eur.

Do výzvy sa môžu zapojiť všetky poľnohospodárske podniky, ktoré chcú prispieť k energetickej efektívnosti svojej firmy. Agrorezort má v úmysle takýmto spôsobom motivovať farmárov a pestovateľov, aby hľadali alternatívne zdroje energie a zlepšili tým aj nákladovú efektívnosť svojho podniku. 

„Geotermálnu energiu môžu využiť napríklad na vykurovanie skleníkov a fóliovníkov. Investovať môžu do vybudovania alebo modernizácie zariadení slúžiacich na využívanie biomasy zo živočíšnej výroby ako zdroja tepla či elektriny,“ priblížila podpredsedníčka vlády a ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná (SNS).

Žiadatelia podľa nej môžu investovať aj do založenia porastov rýchlorastúcich drevín a iných trvalých energetických plodín na poľnohospodárskej pôde.

Výzva je otvorená pre všetky poľnohospodárske podniky, bodovo zvýhodnené však podľa MPRV budú tie, ktoré aktívne pôsobia v poľnohospodárstve minimálne dva roky. Zvýhodnení budú aj mladí poľnohospodári a poľnohospodárske podniky realizujúce projekty v najmenej rozvinutých okresoch.

Žiadosti do výzvy môžu poľnohospodári podávať do 14. septembra.

„Veríme, že dostatočný časový priestor využijú žiadatelia na prípravu kvalitných projektov. Žiadosti sa budú prijímať na adrese Pôdohospodárskej platobnej agentúry v Bratislave,“ dodal generálny riaditeľ PPA Juraj Kožuch s tým, že všetky dôležité informácie o výzve sú zverejnené na webovej stránke www.apa.sk.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1421 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

2 komentáre

 1. marcel.sako
  16. júla 2018

  Zase vyhodené peniaze , ktoré nikomu nepomožu. Kto konečne už zastaví takéto mrhanie peniazmi na veci, ktoré vobec nemajú nič spoločného s poľnohospodárstvom. Kto je za to zodpovedný , že vznikajú nezmyselné výzvy ? Prečo sa tieto peniaze nenvestujú na polonohospodársky výskum a vzdelávanie.

  Odpovedať
 2. stary gazda421
  17. júla 2018

  SPU Nitra chrli umyvačou riadu a predavačou drogerie a nie rolnikou

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.