Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
MPRV SR Z domova

PPA už vyplatila platby na veľké dobytčie jednotky za 3,2 mil. eur

blank

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) už spustila vyplácanie žiadostí o doplnkovú vnútroštátnu platbu na veľké dobytčie jednotky (VDJ) na rok 2019. Schválené sú pritom takmer všetky žiadosti. Informoval o tom Vladimír Machalík, hovorca Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

„K dnešnému dňu bolo z 2538 podaných žiadostí o doplnkovú vnútroštátnu platbu na dobytčie jednotky na rok 2019 schválených už 2519. Predstavuje to až 99,25 %. Aktuálne už vyplácame prostriedky žiadateľom. K dnešnému dňu je už vyplatených vyše 3,2 milióna eur a ďalšie platby sa uskutočňujú. Naším cieľom je uspokojiť žiadateľov čo najskôr,“ vysvetlil Juraj Kožuch, generálny riaditeľ PPA.

Na podporu dojčiacich kráv je podľa Machalíka stanovený národný strop 28.080 dobytčích jednotiek a na ovce a kozy nad 12 mesiacov je stanovený národný strop 45.863 dobytčích jednotiek. V prípade dojčiacich kráv bol tento strop prekročený a z tohto dôvodu je na túto schému určený koeficient krátenia na úrovni 0,45312979. Pri jednej oprávnenej a schválenej dobytčej jednotke je priznaný a podporený počet 0,45 dobytčej jednotky.

Machalík dodal, že rozhodnutia o schválených žiadostiach distribuujú regionálne pracoviská PPA. Žiadatelia sa môžu obrátiť na príslušné regionálne pracovisko v mieste administrovania ich žiadosti a o stave svojej žiadosti sa v prípade záujmu informovať. PPA spustila schvaľovanie žiadostí o doplnkovú vnútroštátnu platbu na dobytčie jednotky na tento rok 31. júla.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1575 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.