Zadajte hľadaný výraz

Poľnocast Z domova

Poľnocast: Roľníci vstupom do družstva nezlepšili svoju situáciu

Poľnocast: Roľníci vstupom do družstva nezlepšili svoju situáciu

Pristavíme sa pri druhej etape prerodu slovenského poľnohospodárstva na kolektivizované hospodárenie. Ohraničené je obdobím rokov 1955 až 1959. Politická snaha kolektivizovať dedinu sa po neúspechoch prvej etapy ešte zosilnila. Malo to nielen ekonomický, no najmä sociologický dosah na život dediny. Reláciu si môžete vypočuť priamo na webe, alebo stiahnuť do svojho zariadenia.

Autor článku: Martin Jurčo
Zdroj obrázku: TASR - Obyvateľka obce Dýčky v okrese Vráble odobruje vstup do JRD svojím podpisom. Rok 1950.

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1551 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

1 komentár

  1. Komunál Servis
    17. februára 2021

    Darmo tu budete pindať na poľnohospodárske družstvá, za socíku sme boli v podstate potravinovo sebestační a teraz? Hrôza, čo sa deje v celom rezorte!!!

    Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.