Zadajte hľadaný výraz

Ceny komodít Z ekonomiky

Pokles cien kukurice sa na Slovensku stále nezastavil

Včera (5. novembra 2014) sa stretol Cenový burzový výbor (CBV) a zhodol sa na aktuálnych trhových cenách. Prinášame prehľad cien na západnom Slovensku, s predpokladom vývoja do budúcnosti.

Aktuálna cena potravinárskej pšenice triedy E dosahuje 144,67 eur za tonu. Predpoklad o dva týždne nehovorí o zmene hodnoty. O tri mesiace by mala cena dosiahnuť 152 eur za tonu.

Potravinárska pšenica triedy A dosahuje 140 eur za tonu a triedy B cenu 133 eur za tonu. Cena kŕmnej pšenice je o vyše dvadsať eur nižšia a podľa dodaných údajov je na úrovni 112 eur za tonu.

Jačmeň sladovnícky sa obchoduje za 166,25 eur za tonu, čo je o dve eurá menej, ako pred dvoma týždňami. Výhľad cien o tri mesiace hovorí o cene 178,25 eur za tonu. Jačmeň kŕmny je o 8 eur lacnejší, ako bol pred dvoma týždňami. Dosahuje cenu 108,25 eur za tonu.

Pred dvoma týždňami sa cena potravinárskej kukurice obchodovala za 111,6 eur za tonu, v súčasnosti to je len 104,4 eur za tonu. Kŕmna kukurica sa ustálila na psychologickej hranici 100 eur za tonu, pričom ešte pred dvoma týždňami sa obchodovala o 8 eur drahšie. Predpoklad o dva týždne a o tri mesiace nehovorí o ďalšom poklese cien, skôr o ich veľmi miernej stabilizácií.

Pri olejninách vidíme opačný trend a cena postupne stúpa. Repka vzrástla o takmer 6 eur na 306 eur za tonuslnečnica o 11 eur na 271,6 eur za tonu.

O cenách komodít na burzách v Chicagu, v Paríži a v Bratislave našich čitateľov informuje aj podstránka poľnoinfo.sk. Údaje sú automaticky sťahované zo zdrojov týchto inštitúcií a našim redakčným systémom prepočítavané (ak je to potrebné) na tony a na eurá.

Link na burzy:

https://polnoinfo.sk/ceny-komodit-na-svetovych-burzach/vyvoj-v-case

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments