Zadajte hľadaný výraz

Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Z domova Zaujímavosti

Klaudia Halászová je novou rektorkou SPU v Nitre

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 360
UniCredit Bank 2018

Rektorkou Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre sa s účinnosťou od utorka 3. júla stala Klaudia Halászová. Na poste rektora vystriedala Petra Bielika.

„Byť hlavou univerzity je veľká zodpovednosť. Je to práca, ktorá môže priniesť veľa potešenia, ak sa darí, ale, samozrejme, aj veľa starostí a prebdených nocí. Verím, že je v silách novej pani rektorky zvládnuť všetky náročné úlohy a pokračovať vo vedení univerzity svojim vlastným štýlom,“ povedal Bielik. 

Na čele nitrianskej SPU stojí žena po prvý raz v 66-ročnej histórii univerzity. Akademický senát SPU zvolil dekanku fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva Halászovú do tejto funkcie na nové funkčné obdobie 2018 až 2022 v apríli tohto roka. Halászová nahradila na rektorskom poste Bielika, ktorý viedol univerzitu dve volebné obdobia. 

Prioritou Halászovej v oblasti vzdelávania bude pripravovať absolventov univerzity tak, aby ich vedomosti a zručnosti boli v súlade s požiadavkami trhu práce. Plánuje zvyšovať atraktivitu a kvalitu študijných programov, motivovať fakulty, aby zefektívňovali vzdelávací proces a hľadali vhodné formy a metódy vzdelávania. Zároveň chce zefektívniť podmienky a poskytovanie v oblasti praktickej výučby, výskumu, vývoja a realizácie odborných praxí študentov. 

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1209 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom.