Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Farmári z protestov začnú od septembra zbierať podpisy na registráciu strany

Farmári z protestov začnú od septembra zbierať podpisy na registráciu strany

Nespokojní farmári z protestov začnú od septembra zbierať podpisy na registráciu strany s názvom Máme toho dosť! Zamerať by sa mala na agroproblematiku, ochranu životného prostredia a ďalšie témy s dôrazom na boj proti korupcii. TASR o tom informoval mediálny zástupca Iniciatívy poľnohospodárov Zsolt Király.

“Sme otvorení spolupráci so všetkými iniciatívami, ktoré v poslednom období prejavovali nevôľu s týmto systémom, ktorý panuje na Slovensku. O podrobných plánoch a našich chystaných krokoch sa vyjadríme začiatkom septembra na samostatnej tlačovej konferencii,” priblížil jeden z členov prípravného výboru vznikajúcej strany Jaroslav Jánoš. Ďalšími členmi sú František Oravec a Patrik Magdoško.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR vznik strany považuje za dôkaz, že skutočným cieľom farmárskych protestov bol vstup ich predstaviteľov do politiky.

“MPRV rešpektuje ústavné právo ktoréhokoľvek občana SR angažovať sa politicky, ale dôrazne odmieta zneužívanie občianskych aktivít na osobné politické ciele,” vyhlásil rezort začiatkom augusta v reakcii na medializované informácie o založení strany.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - Eugen Korda (vľavo) a František Oravec

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1546 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

4 komentáre

 1. Abrakadabra
  24. augusta 2019

  No niekto musí byt v každých voľbách posledný a tu mame horúcich adeptov 🙂 keď ich nikto nechce založia stranu – aké slovenské…. ale čo už možno si zaplatia znova komparz

  Odpovedať
 2. jozefr
  24. augusta 2019

  A prečo by farmári nemali mať zastúpenie v politike ? Podľa teba je normálny stav, keď si súdruhovia štb agrobaróni pasú v parlamente nejakých poslancov a tí predkladajú protiústavné zákony ? V slovenskom pôdohospodárstve takto zakapalo konkurenčné prostredie a výsledkom je komická výkonnosť slov.pôdohospodárstva. Za koľko že to dovážame ročne potravín ? 1,1 mld ? A stále nám to rastie.

  Odpovedať
  1. dedo jozef
   28. augusta 2019

   to preto rastie dovoz,lebo slovaci čim viac plytvaju potravinami ,lebo im nechutia a nedaju sa jest,

 3. Farmer
  27. augusta 2019

  Kto ešte nemá stranu, nech sa prihlási u súdruha Žinčicu…

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.