Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
Rastlinná výroba Zo sveta

ČR: Žatva je v polovici. Obilniny sypú viac ako vlani

blank

Tohtoročná žatva v Českej republike je zhruba v polovici. Zostáva zožať 55-percent plôch základných obilnín. Medziročne je postup prác pomalší. Vlani touto dobou bolo zožatých už 68-percent obilnín.

Priemerný hektárový výnos bude podľa odhadov u základných obilnín vyšší o 0,26-ton. Mal by dosiahnuť 5,56 ton z hektára.

Aj u repky je zber pomalší ako pred rokom. Podľa odhadov bude o 0,43 ton z hektára nižšia aj úroda. Dosiahne 3,01 ton. ČTK to dnes oznámilo ministerstvo pôdohospodárstva.

Prakticky zozbieraný je ozimný jačmeň s priemerným výnosom 5,89 ton z hektára. Naopak z obilnín sa najmenej zožalo ovsa. Ide o dvadsatinu plôch s výnosom 3,25 ton z hektára.

Autor článku: ČTK
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1591 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.