Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z domova

Agrokomplex obnoví špecializovanú potravinársku výstavu

Agrokomplex obnoví špecializovanú potravinársku výstavu
insert_photoTASR

Národné výstavisko Agrokomplex v Nitre po rokoch opäť otvorí výstavu Gastra a Kulinária. Stane sa tak v dňoch 6. – 9. novembra 2019.

„Výstava má byť prezentáciou úspechov slovenského potravinárstva. Predstaví sa na nej vyše 50 vystavovateľov čisto zo Slovenska. Vyberali sme z toho najlepšieho. Zároveň to bude aj výstava výrobcov gastrozariadení. Cieľom je však urobiť aj zaujímavú šou pre návštevníkov,“ uviedol riaditeľ národného výstaviska Branislav Borsuk.

Na výstave sa predstavia úspešní potravinári zo Slovenska. Medzi nimi pôjde aj o producentov, ktorí žnú úspechy v zahraničí, hoci u nás patria k pomerne neznámym výrobcom. Takýmto spôsobom chce výstavisko odprezentovať úspechy slovenských potravinárov a upriamiť pozornosť spotrebiteľov, ale aj reťazcov, na ich výrobky.  Výstavu podporuje aj ministerstvo pôdohospodárstva.

„Patriotizmus je pre slovenských potravinárov azda najdôležitejšia vec. Pretože zákazník v konečnom dôsledku rozhoduje o tom, čo bude nakupovať a prečo, za aké peniaze. To rozhoduje aj o tom, čo bude na pultoch slovenských maloobchodných reťazcov. Teda ak zákazníkovi – spotrebiteľovi vysvetlíme, prečo je dobré kupovať slovenské potraviny, tak sa to prejaví na jeho nákupe a následne aj na pultoch obchodov,“ myslí si Milan Lapšanský z MPRV SR.

Obnovená výstava potrvá 4 dni a počas nich sa na nej uskutoční tiež medzinárodné stretnutie pekárov, súťaže určené pre verejnosť, kulinárska šou s kuchármi svetových mien, ale aj celoslovenské stretnutie vedúcich školských jedální, ktoré sa oboznámia s aktuálnou ponukou potravín aj trendmi v stravovaní.

Autor článku: Ivana Kaliská
Zdroj obrázku: TASR

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments