Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z domova Živočíšna výroba

Zoznam ministerstva je chybný. Chovateľovi spôsobil len problémy

Zoznam ministerstva je chybný. Chovateľovi spôsobil len problémy
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Nepríjemné telefonáty od rôznych osôb. Aj s tým sa stretáva chovateľ ošípaných z Rastislavíc v novozámockom okrese. Igor Uhliarik ako samostatne hospodáriaci roľník chová ošípané. Jeho meno sa dostalo aj do zoznamu chovateľov podporených agrorezortom koncom minulého roka, ktorý poskytlo ministerstvo pôdohospodárstva.

Ide o rovnaký zoznam, v ktorom možno nájsť aj firmu Rimanec s napojením na rodinu niekdajšieho štátneho tajomníka MPRV SR Milana Kyseľa.

Spoločnosť Rimanec získala podporu asi 27 tisíc eur. Na jednu ošípanú pripadalo 4500 eur. Práve článok poľnoinfo.sk spustil verejné pohoršenie, ktoré viedlo k odstúpeniu Kyseľa z funkcie a diskusiám o tom, na základe čoho ministerstvo dotácie prideľovalo.

Zatiaľ čo rodina Milana Kyseľa si takýmto spôsobom mala prilepšiť, chovateľ z Rastislavíc od štátu nedostal ani euro.

Keď som si vyplnil dotazník, otvorilo sa čestné prehlásenie, v ktorom som však nespĺňal jeden bod. Podmienkou bolo fungovať najmenej 2 roky. Ako samostatne hospodáriaci roľník fungujem len rok a pol. Preto som to napokon ani nepodpísal,“ potvrdil Igor Uhliarik.

Podľa zverejneného zoznamu mal získať podporu takmer 53 tisíc eur. Zmluva s ním sa pritom nenachádza ani v Centrálnom registri zmlúv. Zverejnenie informácie o jeho podpore pritom spustilo vlnu nevôle v jeho okolí.

„Volal som do Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra, že ma do zoznamu dali omylom. Problémom je pre mňa najmä to, že mám množstvo nepríjemných telefonátov od rôznych osôb,“ dodal chovateľ.

Podľa rezortom zverejneného zoznamu si peniaze z dvojmiliónového balíka, vrátane chovateľa, ktorý ich nedostal, rozdelilo celkovo 86 chovateľov.

Autor článku: Ivana Kaliská
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Miro
Miro
26. január 2022 8:07

Aké čestné prehlásenie dali tí chovatelia ,ktorí chovajú ošípané menej ako dva roky.