Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Zmeny pri reštrukturalizácii vinohradov

Zmeny pri reštrukturalizácii vinohradov
insert_photoarchív polnoinfo.sk

Bratislava 9. decembra (TASR) – Ministerstvo pôdohospodárstva (MP) SR mení proces predkladania žiadostí o podporu na reštrukturalizáciu vinohradov. Cieľom je zefektívnenie tohto procesu.

„Súhlas vlastníka pozemku s predmetným opatrením sa nebude vyžadovať ako obligatórna príloha k žiadosti, ale iba v presne vymedzenom prípade,“ vysvetľuje rezort pôdohospodárstva v nariadení vlády SR, ktorým by sa kabinet mal zaoberať v stredu 10. decembra na svojom rokovaní. Návrhom by sa tiež malo znížiť administratívne zaťaženie žiadateľov o podporu.

Reštrukturalizácia vinohradov je jedným z opatrení Európskej únie (EÚ) v rámci spoločnej organizácie trhu s vínom. Mala by prispôsobiť produkciu hrozna trhovým požiadavkám, skvalitniť a zefektívniť vinohradnícku a vinársku výrobu na Slovensku. Podporu možno poskytnúť len na zmenu odrôd, zmenu počtu krov, podsadbu, výstavbu závlahového systému a vyklčovanie vinohradu. Najmenšia súvislá plocha vinohradu, na ktorej možno realizovať opatrenia, je 0,1 hektára (ha).

Nariadenie vlády SR by malo nadobudnúť účinnosť 1. januára 2009.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív polnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments