Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z domova

Život sa rodí na vidieku

Život sa rodí na vidieku
insert_photoštátny podnik AGROKOMPLEX

Práve v tomto období vrcholia prípravy na tradičnú augustovú výstavu Agrokomplex 2008. Redakciu polnoinfo.sk zaujímalo, čo nové, tohtoročné podujatie svojim návštevníkom prinesie.

„Život sa rodí na vidieku, je tohtoročné motto najvýznamnejšieho agropotravinárskeho podujatia na Slovensku. Snažíme sa preto reflektovať na aktuálne témy, ktorými v súčasnosti naše poľnohospodárstvo žije,“ uviedol Marek Baluška, manažér komunikácie a PR štátneho podniku Agrokomplex.

Jednou z nich je predstavenie jednotlivých osí Programu rozvoja vidieka na roky 2007 – 2013 v priestoroch pavilónu M1. Návštevníci sa tu môžu zoznámiť i s Operačným programom Rybné hospodárstvo SR 2007 – 2013.
Spomínaný stánok bude aj miestom prezentácie výsledkov 8. ročníka súťaže „Najkrajší chotár roka“. Atmosféru v tomto pavilóne spestrí remeselný jarmok s ukážkami ľudových remesiel, remeselnej výroby, súťaže v rámci detského kútika a vystúpenia folklórnych súborov.

„Okrem tradičných komunikačných a komerčných zámerov sa chceme stať platformou poznatkovej spoločnosti a podporovať vedu a výskum. Toto predsavzatie sa bude napĺňať v rámci prednáškového fóra Agrofórum 2008, so zameraním na kultúrne dedičstvo slovenského vidieka, vedu a vzdelávanie, biopotraviny a alternatívne zdroje energie. Už tradične organizujeme Agrárne fórum ministrov, ktoré sa bude zaoberať tradičnými regionálnymi potravinami“ povedal Marek Baluška.

Ďalej uviedol, že ani v tomto roku nebudú chýbať Dožinkové slávnosti, ktoré organizujú spolu so Slovenskou poľnohospodárskou a potravinárskou komorou.

Tradičnou súčasťou podujatia bude 15. medzinárodná družstevná kontraktačno-predajná výstava spotrebného a potravinárskeho tovaru Coopexpo, 11. kontraktačno-predajná výstava malých a stredných podnikateľov Živnostenské trhy, 6. výstava vidieckeho cestovného ruchu Regióny Slovenska i 7. medzinárodná kontraktačno-predajná výstava Kone a ľudia. Samostatnou témou sú i obnoviteľné zdroje energie.

Pod Zoborom nebude chýbať ani festival slovenských pív a kultúrne vystúpenia. Zaujímavé zážitky prinesie i Slovenské poľnohospodárske múzeum, ktoré je súčasťou výstavného areálu s expozíciami pekárne, olejárne, mliečnice, pálenice, čističky osív, mlynov vrátane ukážok mlatby.

Autor článku: Juraj Huba
Zdroj obrázku: štátny podnik AGROKOMPLEX

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments