Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

Zelená nafta 2022 je realitou

Zelená nafta 2022 je realitou
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Pôdohospodárska platobná agentúra zverejnila dnes na svojom webe informáciu o možnosti podávať žiadosti na Zelenú naftu. Termín vyčlenený na podávanie žiadostí je od 18. augusta 2022 do 19. septembra 2022.

„Žiadosti podané po tomto termíne nebudú platobnou agentúrou akceptované. Po termíne ukončenia výzvy nebude možné v systéme ITMS2014+ podať žiadosť o poskytnutie štátnej pomoci vo forme úľav na environmentálnych daniach (ZELENÁ NAFTA 2022),“ upozorňuje PPA.

V rámci Zelenej nafty si majú poľnohospodári tento rok rozdeliť 26 miliónov eur. Informoval o tom list z ministerstva pôdohospodárstva určený roľníkom, ktorý je datovaný 4. apríla 2022 a ktorým poľnoinfo.sk disponuje.

Samotná výzva na webe PPA neobsahuje informáciu o celkovej alokovanej čiastke. V minulosti bolo na opatrenie vyčlenených opakovane 30 miliónov eur, ale danú sumu sa nepodarilo nikdy celú vyčerpať.

Vlani, dva dni pred Štedrým dňom PPA informovala, že vyplatila na Zelenú naftu 25.912-tisíc eur z celkovej sumy 25.925-tisíc eur.

Agrorezort ešte na jar v spomínanom liste sľuboval, že výzvu spustí do 15. júla 2022. Nakoniec je výzva na predkladanie žiadostí vyhlásená takmer v zhodnom termíne, ako to bolo vlani.

Opatrenie Zelená nafta podporuje vybrané plodiny a živočíšnu výrobu. Cieľom štátnej pomoci je stimulovať produkciu nedostatkových komodít.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments