Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Zaujímavosti z veľtrhu AGROSALÓN 2015

Zaujímavosti z veľtrhu AGROSALÓN 2015
insert_photoautor

Najnovšie technológie v poľnohospodárskej techniky prezentuje viac ako 150 spoločností od stredy (25. marca) na výstavisku Agrokomplex. Medzinárodný veľtrh AGROSALÓN ponúka aj množstvo zaujímavostí. Vyberáme niekoľko z nich.

–   DEUTZ – FAHR AGROTRON 9340 TTV získal v roku 2015 cenu za DIZAJN od odborných novinárov z 19 špecializovaných periodík. Traktor môžete vidieť v pavilóne F v expozícii spoločnosti Ematech, s. r. o. Radošina.

–  Najväčší vytriasadlový kombajn na svete John Deere T670i, spolu s traktorom JOHN DEERE 7310R, ktorý dosiahol svetový rekord v najnižšej spotrebe podľa nezávislého testu DLG z novembra 2014 uvidíte v pavilóne M4 v stánku spoločnosti Agroservis.

–  Prvý slovenský samochodný postrekovač na talianskom podvozku Mazzotti vyrobili v spoločnosti Greenpon Poniky (okres Banská Bystrica). Svetlá výška postrekovača je od 140 do 170 cm a konštrukčne sú v Ponikách hrdí na ramená postrekovača, ktoré dosahujú rozpätie 36 metrov. Spoločnosť Greenpon Poniky sa špecializuje na výrobu ťahaných postrekovačov a nadstavieb na postrekovače. Vo svete sú známe aj ich drenážne čističe, ktoré vyvážajú asi do dvadsiatich štátov Európy. Na veľtrhu sa prezentujú v pavilóne S.

–  Novinka tradičného výrobcu sejačiek z Hlohovca je osemmetrová sejačka PNEUSEJ určená na sejbu hustosiatych plodín, ktorá je aj najvýkonnejším strojom v portfóliu tohto slovenského výrobcu. Prezentuje sa spoločnosť PD Hlohovec, ktorá vyrába sejačky od roku 1986. Expozícia sa nachádza na voľnej ploche E pred pavilónom M4.

–  Horsch sejačka na hustosiate obilniny na presný výsev pomocou jednotky TURBODISC ukladá osivo v rovnomerných rozostupoch, čo má priaznivý vplyv na ekonomiku poľnohospodárskeho subjektu. V expozícii Hradeľ, spol. s r. o. môžu návštevníci vidieť aj 360 koňový traktor FENDT 936, ktorý je taktiež umiestený v pavilóne M1.

–  Sejací stroj s prihnojovaním Väderstad Rapid RD 400C na hustosiate plodiny s ovládaním pomocou tabletu IPad cez WIFI prístup, ktorý má pracovník v kabíne traktora a agronóm môže kontrolovať aktuálne parametre sejby (výkon, výsevok, nastavenie) na úvrati a to všetko bez požiadavky na internetový prístup. Zariadenie môžete vidieť v spoločnosti AGRALL v pavilóne M4. V expozícii sa prezentuje aj najväčší kombajn svetového výrobcu CLAAS 780 TERATRAC s pásovým podvozkom, ktorý umožňuje zber aj v prípade vysokopodmočenej pôdy.

– Rozmetadlo priemyselných hnojív SULKY X40 je riadené systémom GPS a tým pádom sa nestane, že poľnohospodára bude hnojiť dva razy to isté miesto. V zariadení sú použité najnovšie poznatky, ktoré pozastavujú z toho, že poľnohospodár pri nastavení zariadenia môže použiť mobilný telefón, využiť výnosové mapy, alebo kompatibilitu ISOBUS. Novinku je možné vidieť v spoločnosti MOREAU AGRI, s. r. o. v pavilóne M1.

 

Autor článku: Juraj Huba - AGRION
Zdroj obrázku: autor

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments