Zadajte hľadaný výraz

  • Inzercia
Komerčné informácie Z domova

Komagrartechnik: Zaplaťte starým kombajnom za nový

Komagrartechnik: Zaplaťte starým kombajnom za nový
insert_photoKomagrartechnik s. r. o.

V spoločnosti KomAgrartechnik s.r.o. sme už pred  niekoľkými rokmi vsadili na výnimočnosť. Tá spočíva v ponuke kvalitnej  techniky značky Rostselmash za priaznivú cenu, za ktorou stojí množstvo spokojných zákazníkov  zo Slovenska i z Českej republiky.  V týchto dňoch prinášame našim zákazníkom ponuku, ktorou chceme  podporiť nákup novej zberovej techniky. Spočíva v možnosti využitia  akcie „šrotovné“ na Vašu staršiu zberovú techniku, keď ochotne odkúpime  Váš starý obilný kombajn  a zarátame Vám ho pri  kúpe nového stroja.

V našom portfóliu si každý zákazník nájde presne to, čo potrebuje. Na výber Vám ponúkame z  kombajnov, ktoré sa svojimi výkonovými parametrami radia medzi svetovú špičku, ale nezabúdame ani na menšie kombajny pre podniky s niekoľkými stovkami hektárov.

Torum 765 patrí medzi to najlepšie, čo výrobca Rostselmash ponúka. Najvyšší rad Torum je kombajnom s axiálnym mláťacím ústrojenstvom, poháňaný 6 valcovým motorom Cummins QSX 12 s výkonom 382 kW (520 koní). Ak by sme ho mali v  krátkosti charakterizovať, určite nemôžeme zabudnúť na šikmý dopravník, ktorý je vybavený troma podávacími valcami s prstami, ktoré sú tu inštalované namiesto klasických reťazí. Axiálny rotor kombajnu s priemerom 762 mm a dĺžkou 3 200 mm a dokáže vymlátiť 45 ton obilia za hodinu. To je uskladnené v zásobníku s objemom 12 300 l.

Z  vyššej strednej výkonovej kategórie vyberáme stálicu, obilný kombajn Rostselmash RSM 161, ktorý je jedným z  najvýkonnejších klasických vytriasadlových kombajnov na trhu. O dostatočný výkon 279 kW (380 k), sa stará šesťvalcový motor Cummins QSL 9. Model RSM 161 zaujme svojím moderným dizajnom a najmä trojbubnovým mláťacím systémom TETRA Processor s  veľkosťou mláťacej plochy 3,33 m2, ktorý patrí medzi unikáty na trhu.

Svedčí o tom i ocenenie vo forme Zlatého Kosáku na výstave Agrokomplex 2018. O dokonalý výmlat sa stará mláťací bubon s priemerom 800 mm a unikátne riešenie toku materiálu vďaka 6-bodovému zaveseniu mlátiaceho koša. Kombajn RMS 161 je možné vybaviť sedem, prípadne i  deväťmetrovou žacou lištou.

Dostupný stroj bude ešte atraktívnejší

Obilný kombajn Nova je stelesnením kompaktného všestranného modelu kombajnu, určeného najmä pre menších farmárov. Práve pri tomto modeli naberá akcia „šrotovné“ na svojom význame. Vďaka jeho základnej obstarávacej cene sa totiž jedná o najdostupnejší model, ktorého cena je počas akcie „šrotovné“ ešte prijateľnejšia. Nova 330 je vynikajúcou náhradou za staršie kombajny – napríklad za dosluhujúce modely Fortschritt 512 E.

Rostselmash NOVA 330 je vybavený štvorvalcovým motorom Cummins s  výkonom 130 kW (175 koní) (pri maximálnych otáčkach 2 200 za minútu), ktorý sa stará o chod obilného kombajnu pri nízkej spotrebe pohonných hmôt. Nízka spotreba je dosahovaná vďaka elektronickej riadiacej jednotke kombajnu, ktorá zabezpečuje ovládanie otáčok motora podľa aktuálneho zaťaženia. Kombajn je v základe vybavený žacími adaptérmi Power Stream s  pracovnými zábermi 4 – 6 m, a zákazník si môže teda i v tomto smere vybrať adaptér, ktorý vyhovuje presne jeho požiadavkám.

Vo vnútri kombajnu je umiestnený mláťací bubon s priemerom 600 mm, dĺžkou 1 185 mm a celková separačná plocha dosahuje 0,93 m2. Samozrejmosťou je u ruského výrobcu i možnosť reverzácie, vďaka ktorej už zahltenie kombajnu nie je žiadnym problémom. Po prechode mláťacím ústrojenstvom sa hmota dostáva na klávesové vytriasadlá s  celkovou dĺžkou 3 600 mm, kde separáciu zŕn podporuje ventilátor s  nastaviteľnými otáčkami. Následne je zrno uskladnené do zásobníka s objemom 4 500 l, ktorý dokáže vyprázdňovacia závitovka „vyložiť“ za necelé dve minúty s rýchlosťou 50 l.s–1.

Viac informácií na www.komagrartechnik.sk/sk/

Autor článku: Komagrartechnik s. r. o.
Zdroj obrázku: Komagrartechnik s. r. o.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Nasledujúci článok
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments