Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z domova

Zákon o odbytovom fonde dostal červenú

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka predložilo do medzirezortného pripomienkového konania návrh zákona o odbytovom fonde, s termínom jeho ukončenia 5. marca 2013.

„K návrhu zákona bolo vznesených 420 pripomienok, z toho 267 zásadných. Počas tohto týždňa sa uskutočnili rozporové konania na úrovni jednotlivých rezortov,“ informoval ďalej rezort pôdohospodárstva.

Odbytový fond na propagáciu slovenských výrobkov mali financovať slovenskí výrobcovia vo výške 0,06 percenta z ich obratu.

„Fond počíta len s príspevkami z jednej strany, od slovenských výrobcov potravín. Znevýhodňuje ich v konkurencieschopnosti voči dovozcom a distribútorom, zvyšuje im náklady,“ povedal pre denník SME Mikuláš Šranko, marketingový riaditeľ spoločnosti Hyza.

Počas uplynulého týždňa sa uskutočnila na ministerstve pôdohospodárstva diskusia so zástupcami samosprávy. Rokovanie viedol štátny tajomník Štefan Adam spolu s generálnou riaditeľkou sekcie potravinárstva a obchodu Zuzanou Nouzovskou. Za samosprávu sa rokovania zúčastnili zástupcovia Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory, Potravinárskej komory Slovenska, Agrárnej komory Slovenska, zástupcovia Asociácie výrobcov nealkoholických nápojov a minerálnych vôd a Slovenského združenia pre značkové výrobky.

Zúčastnené strany sa podľa MPRV SR dohodli, že návrh zákona o odbytovom fonde, tak ako bol predložený v medzirezortnom pripomienkovom konaní, nebude predložený do ďalšieho legislatívneho procesu.

„Rokovania o jeho finálnej podobe budú naďalej predmetom spoločných diskusií s tým, že pokiaľ nebude známa jeho finálna podoba, zúčastnené strany sa nebudú k nemu verejne vyjadrovať do médií,“ dodalo ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka.

Autor článku: TASR a poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments