Zadajte hľadaný výraz

Rastlinná výroba Zo sveta

Z prístavov vyplávali ďalšie 4 lode s poľnohospodárskymi produktmi

Z prístavov vyplávali ďalšie 4 lode s poľnohospodárskymi produktmi
insert_photoTASR

Z ukrajinských prístavov v Čiernom mori vyplávali v nedeľu na základe dohody o ich odblokovaní štyri lode s nákladom obilia a iných poľnohospodárskych produktov. Podľa agentúry Reuters o tom informoval ukrajinský minister dopravy Oleksandr Kubrakov.

Lode Mustafa Necati, Star Helena, Glory a Riva Wind vezú takmer 170.000 ton nákladu, uviedol Kubrakov na Twitteri.

Na vývoz obilia a iných poľnohospodárskych produktov z Ukrajiny dohliada Spoločné koordinačné centrum (JCC) v Istanbule, v ktorom pôsobia zástupcovia Ruska, Ukrajiny, Turecka a OSN. Dohodu o jeho vzniku sprostredkovali v júli OSN a Turecko.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
3 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
SHR
SHR
12. august 2022 10:48

Vyplávali lode a isli do Írska a Talianska. Afrika môze hladovat….

Adam
Adam
16. august 2022 8:00

A viete, že v Afrike môžete zberať úrodu obilnín 2x za rok? A viete, že by africké polia nachovali aj 20 miliárd ľudí bez najmenších problémov??? A viete, že africký svet je anglosasmi zámerne držaný v pozícii tretieho sveta? Nie je problém nachovať chudobný svet, ale bohatých…

G.S.
G.S.
16. august 2022 20:30
Odpoveď na  Adam

No áno, vieme. Ak to povieš naplno, tak to bude rasizmus alebo ťa NAKA zavrie za nenávisť voči našim “spojencom”. Ale krik bol “Zlé Rusko spôsobuje hladomor vo svete blokovaním ukrajinských obilovín”. No a výsledkom je , že Poliaci behajú po Ukrajine a kupujú napríklad jačmeň po 50€/t a obilie… Celý komentár »