Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Všetkých obvinených vzali do kolúznej väzby

Všetkých obvinených vzali do kolúznej väzby
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Finančník Martin Kvietik, riaditeľka Slovenského pozemkového fondu (SPF) Gabriela Bartošová a ďalších päť obvinených, vrátane predchádzajúcej riaditeľky SPF (2017 – 2020) Adriany Šklíbovej, bude stíhaných väzobne. Rozhodol o tom Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku v sobotu večer. Rozhodnutie nie je právoplatné. Médiá o tom informoval prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry.

“Sudkyňa pre prípravné konanie ŠTS rozhodla tak, že uznala dôvodnosť trestného stíhania všetkých obvinených a súčasne všetkých obvinených vzala do kolúznej väzby. Dôvod preventívnej väzby neuznala ani u jedného z obvinených, a preto som podal sťažnosť na Najvyšší súd (NS) SR, ktorý o veci následne rozhodne,” uviedol prokurátor.

Dušan Ivan, advokát Martina Kvietika pre TASR potvrdil, že voči rozhodnutiu ŠTS podali sťažnosť. Rozhodovať o nej bude NS SR.

NAKA zadržala v stredu (19. 5.) osem osôb pre korupčnú trestnú činnosť súvisiacu s SPF, sedem z nich obvinila. Išlo o policajné akcie s krycími názvami Latifundista a Feudál. Osoby sú obvinené z trestných činov založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prijímanie úplatku, podplácanie a zneužívanie právomoci verejného činiteľa.

Autor článku: poľnoinfo.sk a TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments