Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Vniesol do rezortu ľahkosť a prehľadnosť

Vniesol do rezortu ľahkosť a prehľadnosť
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - Stanislav Nemec (vpredu)

Morálny kredit a rešpekt sú veličiny nehmotné, ktoré nie je možné kúpiť, alebo vyžadovať. Zvyčajne čím viac kričíme, o to menej svet navôkol zaujímame. V týchto dňoch odchádza z funkcie osobnosť, ktorá nikdy nestála v prvej línii. Napriek tomu dodávala nášmu rezortu ľahkosť a prehľadnosť.

Poldruha desaťročia je meno Stanislava Nemca spojené so Slovenskou poľnohospodárskou a potravinárskou komorou. Ak by sme uviedli, že bol jej hovorcom, povedali by sme málo. Najmä v časoch, keď vyjadrenia PR manažérov neraz skôr inštitúciu potápajú a situáciu komplikujú.  

Napriek pracovnému nasadeniu nemáte pri telefonáte, alebo stretnutí s ním pocit, že sa ponáhľa. Neváha vysvetľovať problematiku desiatky minút. Informácie si zrazu ukladáte do kontextu, ktorý dáva zmysel. Poľnohospodárstvo ovláda a najmä podáva nie iba po oficiálne nalinajkovaných doktrínach, ale aj vyjadreniach, ktoré sa na stránky novín nedostávajú. V odvetví, kde sa poznáme až pridobre a povahové vlastnosti sa odkrývajú už pri náznakoch kritickej situácie, dokázal s prirodzenou autoritou riešiť problémy bežných dní. Tí, ktorí nestrácajú vlastnú tvár vedia, že tento prístup neraz prináša ťažšiu cestu.

Zachovával si pritom lojalitu voči celoslovenskej poľnokomore a najmä k nášmu chlebovému odvetviu. Luxus vyčerpávajúcich telefonátov s novinármi, poľnohospodármi, ale často aj regionálnymi štruktúrami komory kompenzovali mailové správy, ktoré od neho pravidelne prichádzajú už pred šiestou hodinou rannou.

Jeho názor bol pevnou súčasťou vyjadrení hlavnej samosprávnej organizácie nášho poľnohospodárstva. Stanislav Nemec odchádza z kolektívu komory od apríla.

Od začiatku týždňa reprezentuje novú tvár nášho rezortu pred očami verejnosti a poľnohospodárov Janka Holéciová, skúsená poľnohospodárska novinárka z Rozhlasu a televízie Slovenska, ktorá sa už roky venuje agrárnym témam.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - Stanislav Nemec (vpredu)

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Jana Janku
Jana Janku
5. marec 2015 19:54

Súhlasím s textom. Aj pre mňa je Stanislav Nemec veľkou a rozhľadenou osobnosťou. Držím palce aj jeho nástupkyni.

Štefan
Štefan
8. marec 2015 15:05

Aj ja poznám pána Nemca ako skvelého, skromného a najmä čestného a pracovitého človeka, ktorý pozná takmer všetky zákutia chlebového odvetvia, jeho silné i slabé stránky. Jeho veľmi cennou vlastnosťou je schopnosť povedať širokej verejnosti veľmi zrozumiteľnou formou aj o zložitých problémoch agrosektora. Želám mu mnoho úspechov v ďalšom osobnom,… Celý komentár »