Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Vlani dožinky neboli, tento rok budú dvojdňové

Vlani dožinky neboli, tento rok budú dvojdňové
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - celoslovenské dožinky v roku 2009

Medzinárodná poľnohospodárska a potravinárska výstava Agrokomplex sa v tomto roku uskutoční na nitrianskom výstavisku v dňoch od 18. do 21. augusta. Každoročne sa na podujatí zúčastňuje vyše 400 firiem a 70.000 návštevníkov.

Cieľovou skupinou organizátorov sú firmy poľnohospodárskeho a potravinárskeho zamerania, dodávatelia a dovozcovia poľnohospodárskych strojov a mechanizácie, záhradnej techniky a technológií pre rastlinnú a živočíšnu výrobu. Súčasťou tohtoročného Agrokomplexu bude i Národná výstava hospodárskych zvierat, 18. medzinárodná družstevno-kontraktačná výstava Coopexpo, odborná výstava Obnoviteľné zdroje energie, 9. výstava vidieckeho cestovného ruchu Regióny Slovenska a 14. kontraktačno-predajná výstava pre malých a stredných podnikateľov Živnostenské trhy.

Zaujímavý program pripravilo pre návštevníkov Slovenské poľnohospodárske múzeum, ktoré je súčasťou nitrianskeho výstavného areálu. Okrem jarmoku ľudových remesiel, senobrania, Traktorparády či výstavy historických poľnohospodárskych modelov nebudú chýbať ani preteky v kosení. V dňoch 19. a 20. augusta by sa mali uskutočniť celoslovenské dožinkové slávnosti, ktoré vlani absentovali. Minister pôdohospodárstva Zsolt Simon rozhodol, že dožinky nebudú, pretože nie je čo oslavovať.

„Nielen z dôvodu povodní, ale aj preto, že slovenský agrárny sektor má veľa problémov,“ zdôvodnil vtedy svoje rozhodnutie.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - celoslovenské dožinky v roku 2009

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Predchádzajúci článok
Nasledujúci článok
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments