Zadajte hľadaný výraz

Živočíšna výroba Zo sveta

Vietnam. Pštrosie farmy sú populárne

Vietnam. Pštrosie farmy sú populárne
insert_photoPštrosia farma Kamenec

Vo Vietname sa prudko rozvíja chov pštrosov. V 40 provinciách a mestách chovajú na 56 farmách viac ako 12 tisíc pštrosov.

Len v jednom centrálnom regióne sa nachádza 16 fariem, na ktorých chovajú 8 911 pštrosov chovaných na mäso. Tri najväčšie farmy dodávajú pštrosie mäso a vajcia nielen na domáci, ale aj na zahraničné trhy.

Najväčšia vietnamská spoločnosť zaoberajúca sa chovom pštrosov Khanh Viet Corporation v provincii Kchanch-Choa. Po spustení pilotného projektu zameraného na chov pštrosov, riaditeľ spoločnosti zistil, že miestne klimatické podmienky sú mimoriadne vyhovujúce pre chov a zdravie pštrosov a zisky môžu byť veľmi vysoké.

V súčasnosti spoločnosť chová od 1500 do 2500 pštrosov na troch farmách a tiež vlastní niekoľko závodov spracujúcich mäso. Spoločnosť Minh Hung Co Ltd v meste Da-Nang investovala do výstavby farmy s rozlohou 44 hektárov. Zamestnáva 3 tisíc ľudí. Samozrejme odvetvie zápasí s viacerými problémami, napr. zastaraným technickým vybavením, nedostatočne rozvitou infraštruktúrou a malým objemom výroby.

Aby sa zlepšila situácia musia medzi sebou spolupracovať nielen majitelia fariem, ale aj odborníci a manažéri.

Autor článku: Martin German - polnoinfo.sk
Zdroj obrázku: Pštrosia farma Kamenec

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments