Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

Vieme prví: Tibor Guniš má záujem odísť z pozície generálneho riaditeľa PPA

Vieme prví: Tibor Guniš má záujem odísť z pozície generálneho riaditeľa PPA
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - Tibor Guniš, generálny riaditeľ PPA

Tibor Guniš má záujem odísť na vlastnú žiadosť z pozície generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry. Portál poľnoinfo.sk o tom informujú dva na sebe nezávislé zdroje, ktoré okrem iného uvádzajú aj termín odchodu súčasného šéfa platobnej agentúry.

„Tibor Guniš doniesol oznámenie o svojom odchode dnes (8.9.2020) ráno na ministerstvo. Chce skončiť k 30. novembru 2020,“ informuje náš zdroj.

Ten ďalej uvádza, že za rezignáciou môže byť prípadné mimoriadne zložité obdobie, do ktorého vstupuje PPA v súvislosti s kauzou Dobytkár a jej vplyve na pohľad bruselských inštitúcií na slovenskú platobnú agentúru. Druhý zdroj dopĺňa, že dôvody môžu byť aj v nejednotnom jazyku medzi ministrom a šéfom platobnej agentúry.

Minister pôdohospodárstva v čase odovzdania žiadosti nebol v budove ministerstva, ale v Nitre. Informuje o tom Facebook rezortného ministerstva.

„Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský spolu so štátnym tajomníkom Martinom Feckom prijali pozvanie na 56. Valné zhromaždenie členov Slovenskej akadémie pôdohospodárskych vied (SAPV), ktoré sa uskutočnilo v Nitre,“ uvádza status MPRV SR.

Tibor Guniš sa stal generálnym riaditeľom v polovici mája 2020. Jeho nominácia priniesla spokojnosť väčšej časti poľnohospodárskej verejnosti. Tí o Gunišovi hovorili ako o dlhoročnom odborníkovi, ktorí môže priniesť do PPA nové prístupy, ktoré získal najmä počas pôsobenia v Rakúsku.

„Tibor Guniš bol manažérom bázových údajov v rakúskej platobnej agentúre Agrarmarkt Austria (AMA) v rokoch 2012 až 2018,” informoval vtedy portál poľnoinfo.sk.

V minulosti Guniš pôsobil aj na ministerstve pôdohospodárstva alebo ako šéf priamych podpôr na Pôdohospodárskej platobnej agentúre.

Stanovisko Tibora Guniša sa nám získať nepodarilo.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - Tibor Guniš, generálny riaditeľ PPA

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
7 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Nohavica
Nohavica
8. september 2020 21:13

…a vedenie ministerstva ako obvykle na výjazde….

Chmelina
Chmelina
8. september 2020 23:32

Asi zistil, že by musel riadne vykydať na PPA a prepustiť väčšinu riadiacich zamestnancov a nema na to žalúdok…

realista
realista
9. september 2020 5:56
Odpoveď na  Chmelina

“vykydať” nestačí treba aj poriadne “podstlať”….. darmo ich odtiaľ vyhádže keď niet lepších…

Nohavica
Nohavica
9. september 2020 6:44
Odpoveď na  Chmelina

…a čo také zvláštne na tej PPA robia ? …rozdávajú cudzie prachy čo dokáže každý somár a potom by to mali kontrolovať….to nie je termonukleárny výskum…

Realist
Realist
9. september 2020 6:52

Skor bude problem ze on o voze a minister o koze. Nadarmo s hlupakmi sa robit neda ani sa mu necudujem.

farmar
farmar
9. september 2020 9:11

Súhlasím s vyjadrením že „ skôr bude problém že on o voze a minister o koze „. Nechápem ale jedno, prečo pán minister, ktorí je už rokoch a priamo s poľnohospodárstvom nemá praktické skúsenosti nedôveruje a nepomáha pri riešení problémov, v ktorých sa súčasne PPA nachádza človeku, o ktorom pred… Celý komentár »

Roman
Roman
10. september 2020 12:55

Smutné je, že Guniš chcel robiť poriadky a prišiel na mnoho vecí, ktoré žiaľ pretrvávajú a ich preverením by mohlo prísť aj k reálnemu vneseniu svetla (aj) do prípadu Dobytkár. Ak však dostaneš varovný prst, že isté veci je pre tvoju bezpečnosť aj bezpečnosť rodiny lepšie nechať tak, odídeš radšej… Celý komentár »