Zadajte hľadaný výraz

Z domova Živočíšna výroba

Veterinárna správa bude môcť vyberať nové poplatky, prezidentka podpísala novelu

Veterinárna správa bude môcť vyberať nové poplatky, prezidentka podpísala novelu
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Veterinárna správa bude môcť okrem poplatku za vydanie záväzného posudku v územnom, stavebnom a kolaudačnom konaní vyberať správne poplatky napríklad aj za registráciu prevádzkarní potravinárskych podnikov, vydanie rozhodnutia o schválení odchytu túlavých zvierat či za vydanie rozhodnutia o povolení prepravcu zvierat. Počíta s tým novela zákona o správnych poplatkoch, ktorú v pondelok podpísala prezidentka SR Zuzana Čaputová.

“Cieľom návrhu zákona je upraviť výšku správnych poplatkov a zaviesť nové správne poplatky orgánov veterinárnej správy,” uviedol predkladateľ Jaroslav Karahuta (Sme rodina) v dôvodovej správe.

Orgány veterinárnej správy okrem poplatku za vydanie záväzného posudku v územnom, stavebnom a kolaudačnom konaní dlhodobo nevyberajú žiadne správne poplatky. V súvislosti s trendom zvyšovania zaťaženosti v súčasnosti dochádza k zvyšovaniu počtu úkonov orgánov veterinárnej správy spojených s vydávaním záväzných posudkov, registrácií prevádzkarní, chovov, zberných stredísk so zvieratami, cestných dopravných prostriedkov na prepravu zvierat a prepravcov zvierat, respektíve rozhodnutí o schválení prevádzkarní a ďalších úkonov.

Väčšina týchto administratívnych úkonov orgánov veterinárnej správy predpokladá okrem bežných administratívnych činností aj vykonanie veterinárnej kontroly na mieste, prípadne ďalšie úkony, s čím sú spojené zvýšené náklady na výkon veterinárnych kontrol a na rozpočet orgánov veterinárnej správy. Novela zákona by mala nadobudnúť účinnosť na začiatku budúceho roka.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments