Zadajte hľadaný výraz

Z ekonomiky Živočíšna výroba

V centre mesta sa uživia dva mliečne automaty

V centre mesta sa uživia dva mliečne automaty
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Dva automaty na mlieko, ktoré boli začiatkom novembra inštalované v centre Vranova nad Topľou, vydali ku dnešnému dňu asi 9000 litrov mlieka. “Množstvo predaného mlieka sa nám každým dňom zvyšovalo, momentálne sa ustálilo na úrovni asi 550 litrov denne,” priblížil konateľ spoločnosti Agrokondor Stanislav Duda, ktorý zariadenia prevádzkuje.

“Do automatov sme umiestnili 200-litrové nádrže, ktoré sme pre záujem zo strany zákazníkov museli dopĺňať viackrát denne,” uviedol Duda.

V tejto súvislosti dodal, že pristúpia k výmene menších nádrží za väčšie 330-litrové, ktoré bude nutné napĺňať iba raz za deň. Spomínaná spoločnosť získava mlieko asi od 100 kráv, ktoré podľa slov konateľa spĺňa vysoké kvalitatívne parametre. Denná dojivosť dosahuje úroveň takmer 1200 litrov mlieka. Zámerom spoločnosti je v blízkej budúcnosti umiestniť na území mesta ďalšie dva automaty.

“Za pomoci nových zariadení plánujeme predávať asi 1000 litrov mlieka denne a zároveň pokryť širšie územie mesta,” konštatoval Duda.

Automaty sa za relatívne krátky čas stretli s pozitívnou odozvou zo strany obyvateľstva.

“Máme istotu, že pijeme plnotučné mlieko a nie mlieko riedené vodou,” konštatoval jeden zo zákazníkov.

Viacerí však chodia po mlieko aj kvôli tomu, že si z neho následne vyrábajú maslo, smotanu či zákvas. Najväčšie rady sa pri automatoch vytvárajú v ranných hodinách a po 16.00 h.

“Stalo sa, že nám ľudia o 15.30 h zavolali, že automat je prázdny,” povedal Duda.

Ako uviedol, všetko mlieko si nájde svojho príjemcu, to ktoré sa v automate nepredá, putuje na kŕmne účely pre ošípané a teľatá.

Investície do dvoch automatov poskytujúcich stále čerstvé mlieko dosiahli úroveň asi 23.235 eur (700.000 Sk).

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments