Zadajte hľadaný výraz

Rastlinná výroba Z domova

Úroda hrozna je dobrá, tešia sa vinohradníci

Slovenskému Tokaju tohtoročná úroda priala a je zhruba na úrovni minulého roka. “Je to nadpriemerná úroda hrozna, ale ešte nie sme na konci zberu. Pokiaľ sa nám všetko podarí pozbierať za vhodného počasia, tak bude aj vyššia ako vlani,” zhodnotil vinohradník Ján Šandor zo spoločnosti Tokaj & Co so sídlom v Malej Tŕni (okr. Trebišov).

Priemerná cukornatosť hrozna sa podľa neho pohybuje okolo 20 – 22 stupňov. Zber začali v oblasti 1. októbra, oberačka vo firme trvá 25 – 30 dní. Ako prvú pozbierali odrodu muškát žltý, teraz prebieha zber furmintu a lipoviny. Tohtoročné počasie poznamenalo sucho.

“Ten výdatný dážď, ktorý prišiel v tom neskoršom období 3. októbra, nám už veľmi nepomohol, skôr poškodil,” konštatoval Šandor.

Spoločnosť s r. o. Tokaj & CO založili v roku 2007. Predmetom jej činnosti je pestovanie tokajských odrôd hrozna a ich spracovanie v Tokajskej oblasti, ktorá je v katastrálnych územiach obcí Viničky, Malá Bara, Veľká Bara, Černochov, Slovenské Nové Mesto, Malá Tŕňa, Veľká Tŕňa a Čerhov.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments