Zadajte hľadaný výraz

Z ekonomiky

Svetové pôdohospodárstvo: Biomasa by mohla zlepšiť ekonomiku vidieka

Svetové pôdohospodárstvo: Biomasa by mohla zlepšiť ekonomiku vidieka
insert_photolesy.sk

Odvetvie produkcie biomasy na severovýchode Anglicka má potenciál prispieť k regionálnej ekonomike do roku 2015 viac ako 75 miliónmi libier ročne. Uvádza to nová správa, ktorá tvrdí, že za sedem rokov, s trvalo silnou podporou, by sa produkcia mohla zvýšiť o viac ako 90 % v porovnaní s terajšou hodnotou takmer 40 miliónov libier a vytvorilo by sa vyše 2 000 nových pracovných príležitostí.

Z výskumu, ktorý vykonal Northwoods ako súčasť regionálneho projektu „NEWHeat“ podporovaného regionálnou rozvojovou agentúrou One NorthEast a Lesníckou komisiou, okrem iného tiež vyplýva, že biomasa by sa mohla stať, vzhľadom na jej ekonomickú hodnotu, najdôležitejším pevným palivom na vykurovanie.

Nové zdroje energie

Analýza potenciálu rozvíjajúceho sa odvetvia biomasy významného pre severovýchodné anglické vidiecke oblasti je súčasťou Regionálnej ekonomickej stratégie, ktorá rozpracováva problematiku využívania obnoviteľných zdrojov energie.

Autor správy a vedúci projektu Northwoods, David Clubb konštatuje: „Zatiaľ čo boli vykonané štúdie o iných obnoviteľných zdrojoch energie – hlavne využitia veternej energie – len veľmi málo sa skúma prínos výroby a využitia biomasy vo Veľkej Británii.“

Svetové pôdohospodárstvo, č. 10/2008, ročník X., vydáva Agroinštitút Nitra, š. p., Centrum informačných služieb

Autor článku: Zdroj je uvedený pod textom
Zdroj obrázku: lesy.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments