Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Štátneho tajomníka Kamenického vystrieda Csicsai

Štátneho tajomníka Kamenického vystrieda Csicsai
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - Gabriel Csicsai

Strana Most-Híd sa podľa jej poslanca a budúceho štátneho tajomníka na ministerstve pôdohospodárstva Gabriela Csicsaia nikdy netajila tým, že je pre ňu poľnohospodárstvo prioritou.

Csicsai dúfa, že sa mu na novom poste podarí naplniť väčšinu z priorít v rámci tejto oblasti, ktoré sú uvedené vo vládnom programe. Predovšetkým je podľa neho potrebné zabezpečiť konkurencieschopnosť slovenského poľnohospodárstva do budúcnosti.

Pripomína fakt, že po roku 2020 prídu poľnohospodári o nenávratné platby z Európskej únie a v tomto smere upriamuje pozornosť najmä na malé a stredné podniky. Aj keď strata platieb postihne aj veľké aj malé podniky, tie menšie sa s tým podľa neho ťažšie vyrovnajú.

“Ak chceme mať efektívne poľnohospodárstvo aj po roku 2020 musíme sa sústrediť na to, aby sme oživili malé a stredné podniky,” uviedol Gabriel Csicsai.

O tom, že bude Csicsai štátnym tajomníkom rezortu pôdohospodárstva, informoval po dnešnom rokovaní predstavenstva Mosta-Híd predseda tejto koaličnej strany Béla Bugár. Csicsai je aktuálne poslancom Národnej rady SR a v minulosti bol už dvojkou v agrorezorte.

Zmeny si vyžiadal odchod pätice poslancov zo #Siete a ich vstup do klubu Mosta-Híd. Strana tak preberie vládne posty, na ktorých má #Sieť svojich nominantov.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - Gabriel Csicsai

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Predchádzajúci článok
Nasledujúci článok
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments