Zadajte hľadaný výraz

Európska únia Z ekonomiky

Spoločná poľnohospodárska politika EÚ slávi 50 rokov

Spoločná poľnohospodárska politika EÚ slávi 50 rokov
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - komisár pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Dacian Ciolos

Európska komisia (EK) dnes spustila komunikačnú kampaň SPP@50 pri príležitosti 50. výročia spoločnej poľnohospodárskej politiky, základného kameňa európskej integrácie.

Spoločná poľnohospodárska politika prispela k tomu, že na pol storočia zaistila občanom Európskej únie (EÚ) potravinovú bezpečnosť a aktívny život vo vidieckych oblastiach. Súčasťou celoročnej komunikačnej kampane sú interaktívna webová stránka, putovná výstava, audiovizuálne a tlačené materiály, ako aj séria podujatí v Bruseli a členských štátoch.

“Rok 2012 je významným rokom nielen preto, že si pripomíname 50 rokov histórie, ale najmä preto, že nás čaká nová reforma spoločnej poľnohospodárskej politiky,” uviedol komisár pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Dacian Cioloş.

Komisár povedal, že pred 50 rokmi, v roku 1962, sa Európania zaujímali najmä o to, aby mali na tanieri dosť jedla, a dodal, že potravinová bezpečnosť je aj dnes stále dôležitá.

“Máme však aj nové obavy, ako sú zmena klímy a udržateľné využívanie prírodných zdrojov. Táto kampaň nám pomôže zamyslieť sa nad týmto vývojom,” uviedol komisár.

Pod heslom “Partnerstvo medzi Európou a poľnohospodármi” sa dnes v Bruseli začala kampaň SPP@50 v rámci medziinštitucionálneho podujatia, na ktorom sa zišlo viac ako 150 hostí z inštitúcií EÚ, ktorí zohrávali dôležitú úlohu v historickom vývoji SPP a pri jej súčasnej reforme, ale aj bývalí komisári pre poľnohospodárstvo a zúčastnené strany.

V priebehu roku 2012 sa uskutoční séria podujatí v jednotlivých členských štátoch aj na úrovni EÚ a od jari 2012 sa na mnohých miestach v Európe objaví putovná výstava. Výstava bude inštalovaná v niekoľkých inštitúciách EÚ a v členských štátoch.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - komisár pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Dacian Ciolos

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments