Zadajte hľadaný výraz

Rastlinná výroba Zo sveta

Slovensko bude predsedať pracovnej skupine OECD pre pesticídy

Slovensko bude predsedať pracovnej skupine OECD pre pesticídy
insert_photoStála misia SR pri OECD v Paríži - Bronislava Škarbová v strede.

Po ročnom pôsobení na podpredsedníckom poste bola 12. júna 2020 menovaná za predsedníčku pracovnej skupiny OECD pre pesticídy expertka ministerstva pôdohospodárstva Bronislava Škarbová.

Pracovná skupina OECD pre pesticídy je platforma na výmenu informácií v oblasti manažmentu prípravkov na ochranu rastlín s cieľom zdieľania informácií v rámci národných politík, medzinárodnej spolupráce pri hodnotení rizík, zníženia negatívnych vplyvov vyplývajúcich z ich aplikácie na zdravie ľudí, zvierat a životné prostredie.

“Pesticídy sú mimoriadne komplexná oblasť a čoraz viac sa dostávajú aj do povedomia verejnosti. Je tu veľa výziev, a preto považujem za česť a príležitosť v nasledujúcom období predsedať tejto pracovnej skupine,” povedala bezprostredne po vymenovaní Bronislava Škarbová.

Okrem delegovaných zástupcov členských štátov sú partnermi v diskusii aj medzinárodné organizácie, akými sú ako EPPO, FAO, WHO a ďalšie.

„Informácie sú využívané pri tvorbe národnej legislatívy SR a pri prijímaní národných opatrení na zníženie rizika. V OECD sú diskutované jednotlivé oblasti pesticídnej politiky: biopesticídy, pesticídne indikátory rizika, úhyn včiel v dôsledku aplikácie pesticídov, integrovaná ochrana proti škodlivým organizmom, boj proti ilegálnemu obchodovaniu s pesticídmi, letecké aplikácie pesticídov, ako aj ďalšie oblasti ovplyvňujúce mieru rizika z používania pesticídov. Najnovšou témou sú digitálne technológie a ich využitie v precíznom poľnohospodárstve,“ informuje Stála misia SR pri OECD v Paríži.

Autor článku: Stála misia SR pri OECD v Paríži
Zdroj obrázku: Stála misia SR pri OECD v Paríži - Bronislava Škarbová v strede.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
marcel sako
marcel sako
16. jún 2020 6:45

Dobrý deň
Pošlite mi niekto nejaké info o tejto pani nech vlastne viem kto je to a čo robila, lebo je tu plno ľudí o ktorých nič nevieme – nevieme kde robili, čo robili aké majú vzdelanie a koľko rokov boli v praxi.
Ďakujem

Svetozár Ondrejka
Svetozár Ondrejka
17. jún 2020 16:48
Odpoveď na  marcel sako

Ahoj Marcel
Dotyčnú pani poznám zo seminára Zväzu Zeleninárov a Zemiakárov Slovenska v Mojmírovciach.
Bezpochyby je to odborníčka na danú problematiku.
Môj osobný pocit je že si uvedomuje význam pesticídov v modernom poľnohospodárstve.
Veď napokon uvidíme…