Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Simon reaguje na obvinenie Jureňu v téme Tokaj

Podľa ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Zsolta Simona (Most-Híd) nie je v prístupovej zmluve medzi Slovenskom a Európskou úniou zmienka o výmere Tokajskej oblasti 908,77 hektára.

“Pochybujem, že by ju tam ktokoľvek našiel, pretože v zmluve spomenutá nie je,” reagoval Simon na margo dnešného vyjadrenia bývalého ministra pôdohospodárstva Miroslava Jureňu (SNS).

Ten kritizoval postup rezortu pôdohospodárstva vo veci uznania Tokajskej vinohradníckej oblasti Európskou komisiou. Problémom je podľa neho najmä medzivládna dohoda s Maďarskou republikou, ktorú sa snaží presadiť Simon. Tá pre Tokajskú oblasť na slovenskej strane priznáva len 562,2 hektára. Jureňa žiada, aby Slovensko dohodu nepodpisovalo a aby ministerstvo presadilo registráciu obchodnej značky pre slovenské tokajské vína a špecifikáciu Tokajskej oblasti u EK.

Podľa Simona však práve Jureňa počas svojho pôsobenia na rezorte pôdohospodárstva nedosiahol v tejto kauze žiadny posun vpred.

“Počas vlády Roberta Fica a za dôkladnej asistencie SNS sa docielilo, že Európska únia sa nás od októbra 2010 pýta, kedy zakážeme používanie značky Tokaj ako chráneného označenia pôvodu na území Slovenskej republiky,” uviedol Simon a dodal, že Jureňa za svojho pôsobenia na ministerstve nepožiadal o zápis značky Tokaj.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
G.S
G.S
23. november 2011 8:18

V čase vstupu do únie? Kto mal mať tieto veci pripravené a ošetrené už v tom čase? Čo robil pán minister v rokoch 2002-2006? To až dnes sa zobudil a zrazu zistil, že v období 2006-2010 niečo zle urobili ,ale na svoju predchádzajúcu činnosť má zas nejakú výhovorku. Ja viem,… Celý komentár »