Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Simon: Komora bola poplatná minulej vláde

Simon: Komora bola poplatná minulej vláde
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora podľa šéfa Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Zsolta Simona “vôbec nereagovala na stav agrosektora, ako sa vyvíjal za predchádzajúcej vlády, pretože bola politicky motivovaná neurobiť takýto krok”.

“Vďaka tomu, že mlčala, má dnes Slovenská republika oproti roku 2006 v agropotravinárskych komoditách dvojnásobne vyššiu pasívnu zahranično-obchodnú bilanciu,” uviedol dnes po rokovaní vlády Simon v reakcii na vyjadrenia SPPK o narastajúcom pasívnom salde SR v zahraničnom obchode s agrokomoditami.

“Práve preto, aby sme na tom niečo zmenili, tak sme pripravili návrh na zrušenie zákona o neprimeraných podmienkach v obchodných vzťahoch,” konštatoval.

Dôvodom tohto zásahu je podľa neho zámer, aby sa zvýšil podiel slovenských výrobkov v obchodných reťazcoch.

Informoval, že ministerstvo pripravuje aj legislatívu na tzv. predaj konečnému spotrebiteľovi, ktorá sa o pár dní dostane do medzirezortného pripomienkového konania. Cieľom podľa neho je, aby producent agrokomodít mohol spracovať a predať produkciu konečnému spotrebiteľovi bez obchodných medzičlánkov.

Simon zároveň oznámil, že rezort pôdohospodárstva pripravuje aj takú legislatívu, ktorá odbúra povinnosti kladené na slovenských poľnohospodárov nad rámec pravidiel Európskej únie.

SPPK dnes informovala, že saldo zahraničného obchodu SR s poľnohospodárskymi a potravinárskymi výrobkami bolo v roku 2010 pasívne, a to vo výške 997 miliónov eur. V porovnaní s rokom 2009 sa zvýšilo o 147,7 milióna eur, teda o 17,4 %.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Seherezada
Seherezada
17. marec 2011 8:07

Toto sa neda nekomentovat. Nechcem byt vulgarna, tak sa k clanku nebudem vyjadrovat. Len sa opytam, a kde boli sucasny pan minister v rokoch 2006 – 2010? Na inej planete alebo v NRSR, kde bolo jeho povinnostou veci riesit…. Predpokladam, ze vyjadrenia v clanku su len dalsim manevrom, ako zatienit… Celý komentár »