Zadajte hľadaný výraz

Z domova

Seriál SPP: EK má záujem znevýhodniť veľkých hospodárov

Seriál SPP: EK má záujem znevýhodniť veľkých hospodárov
insert_photopoľnoinfo.sk - návšteva komisára pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka na Slovensku

Pokiaľ pred necelým mesiacom minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Zsolt Simon prezentoval, že Slovensku sa v záveroch predsedníctva Rady EÚ podarilo zabezpečiť, že „nebude horný strop pre vyplácanie prostriedkov veľkým farmám“, tak po včerajšej návšteve komisára pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Daciana Ciolosa na Slovensku, sa zdá všetko inak.

Poľnoinfo.sk sa spýtalo komisára, ako pokročili diskusie o zastropovaní platieb. Podľa komisára existujú viaceré scenáre, aby bol tento systém aplikovateľný.

„Nie som v stave vám poskytnúť konkrétne detaily, pretože tie budú známe až s legislatívnym návrhom, ktorý predložíme na jeseň. Akurát vám môžem potvrdiť to, že Európska komisia navrhne systém limitovania stropu,“ odpovedal na otázku poľnoinfo.sk Dacian Ciolos.

Podľa komisára bude tento systém zohľadňovať počet pracovných príležitostí, ktoré poľnohospodársky podnik vytvorí, ako aj uplatňovanie greeningu.

„Pracovná hypotéza na ktorej momentálne pracujeme je v tom duchu, že prostriedky, ktoré sa uvoľnia pri stanovení stropu, bude môcť daná členská krajina využiť na investície do poľnohospodárstva. To znamená, že o tieto prostriedky nepríde a budú sa o ne môcť uchádzať aj veľké prevádzky,“ uviedol Ciolos.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: poľnoinfo.sk - návšteva komisára pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka na Slovensku

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments