Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

Šéf PPA prekvapil svojich kolegov. Vyzýva ich k invencii

Šéf PPA prekvapil svojich kolegov. Vyzýva ich k invencii
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - Jaroslav Jánoš (vľavo) a Ján Mičovský počas tlačovej konferencie 18.3.2021 k forenznému auditu.

Pôdohospodárska platobná agentúra vraj končí. Aspoň pod názvom, ktorý poľnohospodári poznajú od roku 2003. Jej zamestnancov o tom dnes informoval generálny riaditeľ Jaroslav Jánoš.

„Snahou vedenia rezortu pôdohospodárstva je modernizovať, zefektívniť a stransparentniť fungovanie Pôdohospodárskej platobnej agentúry a aj zlepšiť jej povesť a meno,“ začína v úvode mailu, ktorý má poľnoinfo.sk k dispozícii, šéf platobnej agentúry.

Okrem obsahových a štrukturálnych zmien má byť, podľa mailu generálneho riaditeľa, súčasťou aj zmena na otvorenú a modernú agentúru, ktorá si získa dôveru poľnohospodárov, lesníkov, vodohospodárov, ale aj širokej verejnosti.

„Súčasťou zmeny bude okrem iného aj zmena názvu Agentúry. Preto sa obraciam v prvom rade na Vás, aby ste poslali vaše nápady, aký názov pre agentúru by ste navrhovali,“ uvádza v maile Jaroslav Jánoš.

Ten ďalej pracovníkov PPA informuje, že z ich návrhov vyberú užší výber a o konečnom návrhu rozhodne vedenie MPRV SR.

„Vaše návrhy posielajte prosím na adresu media@apa.sk,“ informuje svojich kolegov Jánoš.

Pôdohospodárska platobná agentúra bola zriadená zákonom s účinnosťou od 1. decembra 2003. Týmto dňom sa Agentúra SAPARD zlúčila s PPA.

„S účinnosťou od 1.1.2004 sa platobná agentúra stala právnym nástupcom zrušenej Intervenčnej poľnohospodárskej agentúry SR. Do štruktúry platobnej agentúry boli začlenení zamestnanci sekcie pôdohospodárskej platobnej agentúry MPRV SR a regionálnych odborov MPRV SR,“ informuje na svojom webe PPA.

Za ostatných dvanásť mesiacov viedli PPA štyria generálni riaditelia. Juraj Kožuch, Beatrix Galandová, Tibor Guniš a aktuálne Jaroslav Jánoš. Ten bol ministrom pôdohospodárstva riadne vymenovaný 1. decembra 2020. Napriek tomu, minister Ján Mičovský od októbra 2020 hľadá nového generálneho riaditeľa PPA. Po dvoch neúspešných výberových konaniach vyhlásilo MPRV v uplynulých týždňoch tretie, ktoré už nazvalo výberový rozhovor. Záujemcovia o post šéfa PPA sa môžu prihlásiť do 6. apríla 2021.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - Jaroslav Jánoš (vľavo) a Ján Mičovský počas tlačovej konferencie 18.3.2021 k forenznému auditu.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments