Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z domova

Rusko predĺžilo zákaz dovozu potravín do roku 2018

Rusko predĺžilo zákaz dovozu potravín do roku 2018
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Rusko predĺžilo zákaz dovozu potravín z členských krajín Európskej únie a Spojených štátov do konca roka 2017. Príslušný dekrét podpísal dnes v Moskve prezident Ruskej federácie Vladimir Putin, informovala o tom tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na Kremeľ.

Ide o reakciu ruského vedenia na predĺženie sankcií uvalených krajinami medzinárodného spoločenstva na Ruskú federáciu v súvislosti s ozbrojeným konfliktom na východe Ukrajiny.

Európska únia, ktorá uvalila reštriktívne opatrenia s dosahom na ruskú ekonomiku po anexii ukrajinského polostrova Krym v roku 2014 a pre podporu proruských separatistov na východnej Ukrajine zo strany Moskvy, svoje sankcie predĺžila zatiaľ o šesť mesiacov.

Najvyšší ruský predstaviteľ Vladimir Putin opakovane deklaroval pripravenosť zrušiť zákaz importu potravín, ak Západ bude postupovať podobným spôsobom v prípade svojich sankcií.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Predchádzajúci článok
Nasledujúci článok
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
4 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
šańo
šańo
30. jún 2016 8:12

Slobodu a demokráciu nějde vymeni´t za pár litrou mlieka pán Vladimir!!

agrisato
agrisato
30. jún 2016 22:07

On to ani meniť nechce! Buduje si silné exportné poľnohospodárstvo.

agrarnik zHN
agrarnik zHN
1. júl 2016 12:32

Pán Šaňo plný súhlas, ale za životy francuzských roľníkov, ktorí spáchali sebevraždy v dôsledku odbytových problémov a exekúciam majetku zo strany bankových domov to asi stojí. Rusko bolo skutočne potrestané, ale prepracovalo sa na najväčšieho vývozcu pšenice na svete a taktiež si vďaka EU konsolidovalo agrárny sektor z aspektu zvýšenia… Celý komentár »

jm
jm
1. júl 2016 16:45

Pán šaňo myslím ,že na slovensku ani po 26 -tich rokoch nemôžeme hovoriť o spokojných ľuďoch žijúcich v rozprávkovej krajine a to budujeme stále akýsi demokratický a slobodný štát.Samozrejme s výnimkou parazitov ktorý si veselo užívajú slobodu.Nakoniec nie je to len o mlieku.