Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z domova

Riaditeľom Agrokomplexu bude Mário Dinga

Riaditeľom Agrokomplexu bude Mário Dinga
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Novým riaditeľom štátneho podniku Agrokomplex – Výstavníctvo Nitra bude Mário Dinga. Zvíťazil vo výberovom konaní, ktoré sa konalo 19. júla 2016. Informoval o tom dnes hovorca Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Vladimír Machalík.

“Pán Dinga preukázal nielen kvalitné znalosti z oblasti práva, riadenia a manažérske skúsenosti, ale predstavil aj víziu a stratégiu rozvoja, ktorá posúva Agrokomplex smerom k modernému výstavníctvu 21. storočia. Verím, že pre Agrokomplex bude prínosom a posunie ho na úroveň európskych výstavísk,” povedal Jaroslav Regec, vedúci služobného úradu MPRV SR.

JUDr. Mário Dinga pochádza z Nitry. Pôsobil v oblasti práva aj v stavebníctve a má manažérske skúsenosti zo súkromného sektora. V rokoch 2001 až 2005 bol poslancom Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) a predsedom komisie Sociálnej pomoci a členom Finančnej komisie NSK.

Machalík pripomenul, že MPRV vyhlásilo výberové konanie 6. júna 2016. Do výberového konania sa prihlásili štyria kandidáti, a to Mário Dinga, Ivan Janičík, Boris Jordanov a Eduard Krcho. Kandidát na post riaditeľa mal mať vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa so zameraním na ekonomiku, poľnohospodárstvo, techniku alebo právo. K ďalším požiadavkám patrila minimálne 5-ročná riadiaca prax.

Agrorezort tiež požadoval poznatky a skúsenosti v oblasti propagácie a marketingu, manažérske, riadiace a organizačné schopnosti, znalosť všeobecne záväzných právnych predpisov súvisiacich s predmetom činnosti podniku a základné znalosti legislatívy EÚ v danej oblasti. Podmienkou účasti na výberovom konaní bolo zaslanie návrhu stratégie rozvoja štátneho podniku Agrokomplex – Výstavníctvo Nitra v rámcoch aktuálneho programového vyhlásenia vlády SR, formou písomného dokumentu.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments