Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z domova Zaujímavosti

Rezort pôdohospodárstva si nechalo OĽaNO

Rezort pôdohospodárstva si nechalo OĽaNO
insert_photoTASR/Michal Svítok - Prezidentka SR Zuzana Čaputová prijala v Prezidentskom paláci zástupcov strán a hnutí OĽaNO, Sme rodina, SaS a Za ľudí, ktoré sa dohodli na zostavení novej vlády.

Nový minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka vo vláde štvorkoalície OĽaNO, Sme Rodina, SaS a Za ľudí bude kandidát za OĽaNO. Informoval o tom po dnešnom stretnutí u prezidentky Zuzany Čaputovej designovaný premiér Igor Matovič.

„Mená hovoriť nebudeme. Chceme počkať a dať priestor pani prezidentke, nech ona povie svoj názor. Zverejníme až tie mená, s ktorými bude pani prezidentka súhlasiť,“ uviedol Igor Matovič.

Budúci premiér povedal, že pri troch ministerstvách ešte nie je rozhodnuté. Konkretizovať mená nechcel. Verejnosť sa ich vraj dozvie v polovici budúceho  týždňa.

Strana Za ľudí bude mať na starosti ministerstvo pre investície a regionálny rozvoj, postupne sa pod toto ministerstvo presunú všetky eurofondy.

„Definitívne chceme upratať čerpanie eurofondov, aby tu neexistovali žiadni pokútni vybavovači,“ povedal Matovič.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: TASR/Michal Svítok - Prezidentka SR Zuzana Čaputová prijala v Prezidentskom paláci zástupcov strán a hnutí OĽaNO, Sme rodina, SaS a Za ľudí, ktoré sa dohodli na zostavení novej vlády.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments