Zadajte hľadaný výraz

Ceny komodít Z ekonomiky

Repka má dobré vyhliadky na rast

Repka má dobré vyhliadky na rast
insert_photoMartin Kubica - spracované pre poľnoinfo.sk

Ceny repky sa za posledné dva týždne na burze Euronext mierne stabilizovala. Burza v Paríži posilnila pre termíny obchodovania február 2012 o skoro 1,5 percenta.

Cena na burze Euronext sa vyvíja priaznivo. Pokiaľ začiatkom 48. týždňa (predminulý týždeň) dosiahla hodnotu 419 eur za tonu, koncom 49. sledovaného týždňa (minulý týždeň) dosiahla hodnotu 426 eur. Aj keď následne poklesla, v porovnaní s koncom novembra sa dá stále hovoriť o raste.

Pokiaľ na prelome mesiaca november a december sa cena repky v Nemecku na burze v Hamburgu pohybovala na úrovni 430 eur za tonu, tak k 8. decembru znova zhodnotila na 434 eur za tonu. Burza v Mannheime naopak oslabila z 422-423 na 417 – 419 eur za tonu. Pokles bol spojený s vývojom cien sóje. Vyhliadky na novú úrodu sú zatiaľ veľmi slabé, preto sa momentálne obchoduje len malé množstvo.

V Kanadskom Winnipegu sa repka canola, pre termíny obchodovania január, momentálne obchoduje v prepočte za 374 eur za tonu, čo je nárast o 2 percentá oproti minulému týždňu. Rast súvisí s rastom dopytu.

Autor článku: Martin Kubica - spracované pre poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: Martin Kubica - spracované pre poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments