Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

R. Takáč podáva trestné oznámenie na časť farmárov

R. Takáč podáva trestné oznámenie na časť farmárov
insert_photoFacebook MPRV SR - Richard Takáč, minister pôdohospodárstva (vľavo) a Marián Glovaťák, predseda Združenia mladých farmárov - ASYF (vpravo).

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč (Smer-SD) podáva trestné oznámenie na farmárov obviňujúcich Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR na sociálnej sieti z klamstva a korupcie. Takáč to oznámil vo štvrtok na brífingu. Žiada od nich, aby svoje tvrdenia zo sociálnej siete odstránili a zverejnili ospravedlnenie. Kým tak neurobia, MPRV podľa Takáča prerušuje akúkoľvek spoluprácu s ich združeniami.

“Združenie mladých farmárov ASYF publikovalo na svojom facebookovom profile text o pripravovanom proteste, ktorý obsahuje lživé a zavádzajúce tvrdenia. Nachádzajú sa v ňom o. i. nasledujúce vety: Ministerstvo pôdohospodárstva je nepoučiteľné, aj v novom zložení pokračuje v starých praktikách … Namiesto pravdy naďalej verejnosti podsúva klamstvá zakrývajúce korupčné škandály a odbornú nespôsobilosť,” spresnil Takáč.

Autorom týchto slov má byť podľa ministra Anton Vdovjak, zástupca Iniciatívy poľnohospodárov Slovenska.

Uvedené slová sú podľa Takáča v plnej miere nepravdivé.

“Žiadame Antona Vdovjaka, ako aj prevádzkovateľa profilu ASYF na sociálnej sieti Facebook, aby všetky lživé tvrdenia o Ministerstve pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR odstránili a zverejnili príslušné ospravedlnenie,” zdôraznil agrominister.

“Dovtedy, kým sa tak nestane, prerušujeme akúkoľvek spoluprácu so všetkými dotknutými osobami a združeniami. MPRV SR nerozlišuje medzi malými, strednými či veľkými alebo normálnymi a ekologickými poľnohospodármi. S partnerom, ktorý vás však bez akýchkoľvek dôkazov verejne obviní z klamstva a korupcie, je komunikácia a spolupráca nemožná. MPRV SR v tomto prípade podnikne aj príslušné právne kroky na ochranu a ja ako minister podávam trestné oznámenie,” dodal Takáč.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: Facebook MPRV SR - Richard Takáč, minister pôdohospodárstva (vľavo) a Marián Glovaťák, predseda Združenia mladých farmárov - ASYF (vpravo).

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
11 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Miroslav Huska
Miroslav Huska
15. marec 2024 9:50

A je to tu.namiesto aby riešil problémy,ide podávať trestné oznámenie.Posrana republika.

František Hh
František Hh
17. marec 2024 12:35
Odpoveď na  Miroslav Huska

SÚHLAS s pánom Bohom zdravý rozum ÁMEN TMA LOVENSKÓÓÓÓ žiadna odbornosť žiadna zodpovednosť žiadna sebareflexia žiadna vychovanosť skrátka povedané jedno veľké nič IQ húpajúceho 🐎 Demencia graduje na plný plyn SLOVENSKÓÓÓ BEZMOZGOVCI !!!! Nič iné robiť nevedia !!!!

Lukas
Lukas
15. marec 2024 15:48

Hanba pán minister, hanba komore, vo všeobecnosti.

jano
jano
15. marec 2024 16:42
Odpoveď na  Lukas

a tebe bratu sláva ukrajine …

Fero
Fero
15. marec 2024 20:11
Odpoveď na  Lukas

Žiaľ minister má právo na svojej strane.On neklamal sľúbil,že začnú vyplácať dotácie po 29. 2. To dodržal nikto aspoň pokiaľ viem nedostal ekoschemy alebo z mladých pred týmto termínom, ale ak som ho dobre počúval tak ma čas až do júna aj to len 94 percent.Je to chyba nás farmárov,že… Celý komentár »

František Hh
František Hh
17. marec 2024 12:30
Odpoveď na  Lukas

SÚHLAS na 💯 %

Anton Spišák
Anton Spišák
15. marec 2024 11:57

Pán minister má pravdu,ale nedokončil svoj zámer. Treba zavrieť všetkých polnohospodárov a zakázať na polia vstúpiť. Treba sa vrátiť k prírode. Doporučujem doviesť aj. ťavy a inú divočinu. Nám stačí riešiť len to čomu rozumieme,teda máme stále dovolenku. Len tak ďalej. Dedo polnohospodár

jano
jano
15. marec 2024 16:41
Odpoveď na  Anton Spišák

je smutne ked politiku chcú robit farmári

František Hh
František Hh
17. marec 2024 12:32
Odpoveď na  jano

Tak tak veru tak máš svätú pravdu máš DEMENCIA graduje na plný plyn !

Stefan
Stefan
15. marec 2024 20:52

Otázka
Ako dlho vydrží súčasný minister pôdohospodárstva Richard Takáč vo svojej funkcii
A) do konca volebného obdobia
B) do konca kalendárneho roka 2024
C) do konca novej kampane JŽ 2024
D) do začiatku vydávania rozhodnutí na ekoschemy a začiatku vyplácania priamych platieb za rok 2023

František Hh
František Hh
17. marec 2024 12:28
Odpoveď na  Stefan

Blbý @ Blbejšííí s pánom Bohom zdravý rozum ÁMEN TMA LOVENSKÓÓÓÓ žiadna odbornosť žiadna zodpovednosť žiadna sebareflexia žiadna vychovanosť skrátka povedané jedno veľké nič IQ húpajúceho 🐎