Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Prioritou Becíka je pozdvihnúť postavenie roľníka

Prioritou Becíka je pozdvihnúť postavenie roľníka
insert_photoadministratívna budova ZAD Dvory nad Žitavou

Dvory nad Žitavou 15. augusta (TASR) – Plnenie vládneho programu a dosiahnutie symbiózy medzi spotrebiteľom a poľnohospodárom je prioritou Stanislava Becíka, ktorý má vo funkcii ministra pôdohospodárstva nahradiť doterajšiu ministerku Zdenku Kramplovú.

“Chcem dosiahnuť, aby bol vládny program naplnený nielen verbálne, nielen legislatívne, ale aby skutočne priniesol pozdvihnutie poľnohospodárstva na vyššiu úroveň,” konštatoval.

Ako dlhoročného poľnohospodára ho podľa vlastných slov mrzí, že v očiach ľudí sú roľníci len požieračmi štátnych peňazí.

“Ľudia na vidieku pracujú počas víkendov, sviatkov, nepoznajú voľné dni. Vidiek nie je len o tvorbe hrubého domáceho produktu, je aj o kvalite života a tomu by som sa chcel ako minister venovať,” uviedol Becík pre TASR.

Stanislav Becík ako predseda Združenia agropodnikateľov, družstvo Dvory nad Žitavou a dlhoročný tieňový minister ĽS-HZDS je v poľnohospodárskych kruhoch uznávaným odborníkom. Združenie agropodnikateľov sa pod jeho vedením stalo viacnásobným víťazom súťaže agromanažérov Top Agro Slovensko.
“Je skutočne dobrým odborníkom, čo dokazujú výsledky družstva. Zároveň sa od vzniku Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) angažoval v jej orgánoch a v problematike sa dobre orientuje,” uviedol hovorca SPPK Stanislav Nemec.

Podľa jeho slov prvou zaťažkávajúcou skúškou Becíka ako nového ministra bude presadenie národného stanoviska k opatreniam navrhnutým Európskou komisiou v rámci tzv. zdravotnej prehliadky Spoločnej poľnohospodárskej politiky Európskej únie (health-check).

Stanislav Becík by mal vo funkcii ministra pôdohospodárstva nahradiť súčasnú ministerku Zdenku Kramplovú. O jej odvolanie požiadal premiéra Roberta Fica predseda ĽS-HZDS Vladimír Mečiar. Oficiálnym dôvodom odvolania je netransparentné verejné obstarávania, čo Kramplová odmietla. Premiér predloží prezidentovi Ivanovi Gašparovičovi v najbližších dňoch návrh na odvolanie ministerky z jej postu. Prezident podľa vlastných slov nemieni pri výmene ministrov robiť problémy.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: administratívna budova ZAD Dvory nad Žitavou

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments