Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Priame platby by mali v období 2014-2020 vzrásť priemerne o 40%

V novom programovom období 2014 až 2020 sa predpokladá, v porovnaní rokov 2013 a 2020, nárast priamych platieb na hektár v priemere o 40 %. Tento nárast bude štruktúrovaný exponenciálne v prvých rokoch a lineárne v posledných rokoch programového obdobia a bude priamo závislý od miery plnenia podmienok poberania dobrovoľne viazaných platieb.

Uvádza to predkladacia správa ku Koncepcii rozvoja pôdohospodárstva SR na roky 2013 až 2020, ktorú pripravil rezort pôdohospodárstva (MPRV) a má ju na stredajšej (3.7.) schôdzi prerokovať vláda SR.

“V druhej polovici nového programového obdobia predpokladáme, že priemerná výška priamych platieb pre slovenských poľnohospodárov dosiahne úroveň nad súčasným priemerom okolitých krajín, teda Poľska, Česka, Maďarska a Rakúska,” uvádza sa ďalej vo vládnom materiáli.

Tento nárast priamych platieb si však pravdepodobne podľa MPRV SR vyžiada zníženie prostriedkov projektovej podpory v rámci Programu rozvoja vidieka (PRV) SR na roky 2014 až 2020.

“Toto zníženie finančných prostriedkov na projektové podpory bude mať za následok zníženie ich spolufinancovania z prostriedkov štátneho rozpočtu kumulatívne vo výške 134,07 milióna eur. Tieto finančné prostriedky bude efektívne použiť na financovanie národných doplatkov v rámci prvého piliera,” dodal rezort pôdohospodárstva.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments