Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

Prezidentka zverejnila meno ministra pôdohospodárstva

Prezidentka zverejnila meno ministra pôdohospodárstva
insert_photoTASR/Martin Baumann - Jozef Bíreš, budúci minister pôdohospodárstva

Prezidentka Zuzana Čaputová v piatok zverejnila zoznam členov vlády odborníkov. Premiérom sa stane doterajší viceguvernér Národnej banky Slovenska Ľudovít Ódor. Vládu odborníkov vymenuje hlava štátu v pondelok (15. 5.).

Ministrom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky bude Jozef Bíreš, ktorý dlhoročne vedie Štátnu veterinárnu a potravinovú správu Slovenskej republiky. Verejnosti je známy z prípadov kontrol kvality zahraničných mäsových výrobkov, kontrol dvojakej kvality potravín či aktuálnych kontrol na prítomnosť pesticídov v obilí dovážanom z Ukrajiny.

Skúsenosti zbieral v Ústave experimentálnej a veterinárnej medicíny v Košiciach, v Akreditovanom klinickom skúšobnom laboratóriu na Univerzite veterinárskeho lekárstva, v Školskom poľnohospodárskom podniku Univerzity veterinárskeho lekárstva v Zemplínskej Teplici či vo Výskumnom ústave veterinárnej medicíny v Košiciach.

Študoval veterinárne lekárstvo, pôsobí ako profesor na Klinike prežúvavcov Univerzity veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach.

Autor článku: TASR/poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: TASR/Martin Baumann - Jozef Bíreš, budúci minister pôdohospodárstva

5 1 hlas
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments