Zadajte hľadaný výraz

Rastlinná výroba Z domova

Prepad cien sa nevyhol ani tropickému ovociu

Hlavní výrobcovia, dodávatelia a účastníci trhu s ovocím v Európe, rovnako ako dodávatelia zo severnej a južnej pologule diskutovali o aktuálnej situácii v tomto segmente trhu. Dospeli k záveru, že dodávky citrusových plodov v aktuálnej sezóne boli vyvážené, avšak v dôsledku zníženého dopytu, klesli ceny citrusových plodov.

O situácii diskutovali zástupcovia ovocinárskeho segmentu Belgicka, Francúzska, Talianska, Nemecka, Veľkej Británii, Španielska, Turecka, Egypta, Maroka, Argentíny, Peru, Austrálie a Južnej Afriky.

Podľa údajov z rokovania sa v Európe v porovnaní s minulým rokom zvýšila produkcia broskýň o 12%, marhúľ a nektáriniek – o 7%.

Zároveň aj zásoby jabĺk sú o 50 % vyššie ako boli v predchádzajúcom roku. Tie sa realizujú za veľmi nízke ceny, ktoré často ani nepokrývajú náklady na výrobu.

Všeobecne platí, že ceny citrusových plodov sa znížili o 20 %. Treba poznamenať, že najvýznamnejší pokles cien bol zaznamenaný v segmente grapefruitov – ich cena klesla o 25 %, zatiaľ čo tržby z citrusových plodov poklesli o 60 %.

Autor článku: Martin German - spracované zo zahraničných portálov pre poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments