Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Predkladanie žiadostí sa predlžuje

Predkladanie žiadostí sa predlžuje
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR predlžuje riadny termín na predkladanie „Jednotnej žiadosti na rok 2017“ do 30. mája 2017. Týka sa to žiadateľov o priame podpory smerujúce do oblasti pôdohospodárstva. Slovenské ministerstvo využilo dlhší časový priestor, ktorý vytvorila Európska komisia pre všetky členské krajiny. Pôvodný termín bol do 15. mája.

Predĺženie termínu sa týka všetkých priamych podpôr, ktoré sú administrované prostredníctvom jednotnej žiadosti v zmysle nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 342/2014 Z. z., ktorým sa ustanovujú pravidlá poskytovania podpory v poľnohospodárstve v súvislosti so schémami oddelených priamych platieb v znení neskorších predpisov, nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 36/2015 Z. z., ktorým sa ustanovujú pravidlá poskytovania podpory v poľnohospodárstve v súvislosti so schémami viazaných priamych platieb v znení neskorších predpisov a nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 75/2015 Z. z., ktorým sa ustanovujú pravidlá poskytovania podpory v súvislosti s opatreniami programu rozvoja vidieka v znení neskorších predpisov.

Jednotná žiadosť na rok 2017 sa týka oblastí platieb na plochu, na poľnohospodárske postupy prospešné pre klímu a životné prostredie, chmeľ, mladých poľnohospodárov, viazané priame platby, agroenvironmentálno-klimatické opatrenia, ekologické poľnohospodárstvo, oblasti s prírodnými obmedzeniami a platby v rámci sústavy NATURA 2000.

Jednotnú žiadosť na rok 2017 je potrebné do 30. mája predložiť na regionálne pracovisko Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA), kde sa dajú vyzdvihnúť aj všetky predtlačené formuláre a grafický materiál v papierovej podobe. Bližšie informácie sú k dispozícii na webovom sídle Pôdohospodárskej platobnej agentúry.

Autor článku: MPRV SR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
7 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Pišta
Pišta
12. máj 2017 18:33

Dôvodom je zle funkčný systém gssa. Slovensko je v tomto zrejme unikát. Všetky ostatné problémy máme zvládnuté. Jediné. Čo trápi ministerstvo a PPA je mať ma tisicinu milimetra zakreslené hranice… Len aby sa mohlo smelo sankciovať ešte viac. Kde toto všetko smeruje. Kto nesie zodpovednosť za tento bordel. Systém, ktorý… Celý komentár »

jm
jm
12. máj 2017 22:05

Treba si zvykať Pišta. Programovacie obdobie 2014-2020 začalo s oneskorením dvoch rokov. No problém nastane len na konci roka keď mnohý budú doplácať na neschopnosť úradníkov. Peniaze ktoré míňajú na blbosti mali byť investované práve do úspešnej prípravy celého mechanizmu aby v deň D sa nemuseli vyhovárať .

Pišta
Pišta
13. máj 2017 10:03

Súhlasím, prv 2014-2020 začal s dvojročným meškaním, finančné prostriedky sa však stihli rozkradnúť expresne rýchlo pred začatím programovacieho obdobia. Dosadenie pani Matečnej, ako “ spoľahlivej osoby „do kresla ministerky pôdohospodárstva len potvrdzuje morálny úpadok politikov, spoločnosti. Každý krok, ktorý urobia v snahe pomôcť odvetviu potravinárstva a pôdohospodárstva je len ďalší… Celý komentár »

G.S.
G.S.
15. máj 2017 12:27

To je ešte nič. Teraz systém nestíhal spracovať nejakú tisícovku žiadateľov. A budúci rok musí zvládnuť 18-20000 žiadateľov. To ten termín budú musieť predlžiť do nového roka aby systém zvládol toľko žiadateľov ak na raz dovolí prihlásiť 150 žiadateľov. To asi im na kolene zbúchal niekto doma na vlastnom počítači… Celý komentár »

realista
realista
15. máj 2017 17:42

čo sú všetci prekvapení ??? o problémoch hardverových či softwarových sa vie roky a o tom že stále nie je doriešený VÚPOP sa už vie minimálne desaťročie a ministerstvo radšej kúpilo všeličo a dotovalo všeličo namiesto toho aby sprístupnilo najdôležitejšie dáta pre poľnohospodárov… čo dodať človeka len napadá že prednosť… Celý komentár »

Jozef
Jozef
15. máj 2017 18:14

Už viacerí ponúkajú nakreslenie mapy, vraj existujú aj iné programy( nie zadarmo)…..aspoň pre nich je to dobrý kšeft.
U nás projekty boli dvojnásobne alebo aj viac násobne predražené a nikomu to nevadilo na PPA-čke.

jm
jm
16. máj 2017 19:17

Na neschopnosť alebo presnejšie úmyselný zámer ako čím viac skomplikovať život farmárom tie naše mozgy vymysleli niečo čo nebude ani tak skoro fungovať. V minulosti som poukazoval na zaradenie KD podľa katastrálneho územia čo nemá nič spoločné s bonitou pôdy. Totiž zaradením do NCA nie je to isté čo je… Celý komentár »