Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

PPA vyhlasuje druhú výzvu na Zelenú naftu

PPA vyhlasuje druhú výzvu na Zelenú naftu
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) zverejňuje druhú Výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie štátnej pomoci vo forme úľav na environmentálnych daniach. Výzva je určená pre žiadateľov, ktorí si v termíne prvej výzvy (od 16. augusta 2021 do 17. septembra 2021) žiadosť nepodali.

„Vychádzame tak v ústrety požiadavke samotných poľnohospodárov, aby si mohli uplatniť štátnu pomoc, ak v prvom termíne podať žiadosť nestihli. V rámci prvej výzvy prijala PPA 2 462 žiadostí v celkovej výške 26 067 324,51 eur. Poľnohospodári majú takto šancu vyčerpať celú sumu 30 miliónov EUR, vyčlenenú na tento účel,“ informuje tlačový odbor PPA.

Druhá výzva je otvorená od 28.10.2021 do 5.11.2021. Žiadosti podané po tomto termíne nebudú platobnou agentúrou akceptované.

„Podávanie žiadostí prostredníctvom formulára je plne elektronické vrátane povinných príloh. V prípade podávania žiadosti elektronicky musí žiadateľ disponovať kvalifikovaným elektronickým podpisom. Súčasťou zverejnenej výzvy je aj usmernenie na podanie žiadosti vo forme prezentácie, ktoré žiadateľa prevedie jednotlivými krokmi žiadosti. Ak žiadateľ nemá kvalifikovaný elektronický podpis, podáva žiadosť poštou,“ informuje PPA.

Viac informácií: https://www.apa.sk/zelena-nafta2019

 

Autor článku: poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments