Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

PPA už vyplatila takmer všetky platby v rámci tzv. výnimočnej pomoci

PPA už vyplatila takmer všetky platby v rámci tzv. výnimočnej pomoci
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) vyplatila doteraz takmer všetky platby v rámci tzv. výnimočnej pomoci. Percento vyplatenia je na úrovni 92,89 %, pričom vyplácanie podpory pokračuje tak, ako si jednotliví žiadatelia preberajú rozhodnutia o poskytnutí pomoci. V tejto súvislosti PPA opätovne odporúča, aby si žiadatelia – poľnohospodári sledovali svoju elektronickú schránku na www.slovensko.sk.

Agentúra prijala spolu 1606 žiadostí a následne začala administratívne kontroly plnenia podmienok. Doteraz vydala 1090 rozhodnutí o schválení pomoci v celkovej sume 13.868.125,02 eur a tieto rozhodnutia už odoslala žiadateľom. Z tohto počtu 917 žiadostí je už vyplatených a zostávajúce budú vyplatené do konca septembra.

Výnimočná pomoc má slovenským poľnohospodárom pomôcť zmierniť dosahy po zvýšení nákladov na produkciu, ktoré sú spôsobené najmä neúmerne rastúcimi cenami hnojív, krmív, palív a energií.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
3 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan
13. september 2022 10:43

Nedostal som ešte ani rozhodnutie . Po zisťovaní prečo som sa dopátral , že rozhodnutie bude zamietnuté . Hlásenie o spotrebe hnojív som odoslal v termíne . Neobsahovalo však nejakú prílohu , čiže som nesplnil podmienku a výnimočná pomoc mi nebude poskytnutá … Od krachu ma delí už len milimeter… Celý komentár »

NL
NL
13. september 2022 11:58
Odpoveď na  Stefan

Dostal som z PPA rovnakú odpoveď. Na UKSUPe mi vysvetlili ze som mal nevyplnenu časť o skladovaní hnoja. Vidia, že po minulé roky to bolo vyplnené ale tento rok som to z nejakého dôvodu nevyplnil a hlásenie prešlo.

xdruzstvoselce
xdruzstvoselce
19. september 2022 12:15
Odpoveď na  NL

Po dlhom čakaní som dostal takú istú zamietavú odpoveď na moju žiadosť, nakoľko Hlásenie o spotrebe hnojív prišlo na UKSUP ” po termíne.!” Hm myslím si, že kto chce pracujúceho poľnohospodára zabiť, tak si spôsob nájde. Nemám slov na tento chaos . . . .